بنياد لوپوس ايران تاسيس مي شود

۱۳۸۸/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۸ - کد خبر: 16050
 بنياد لوپوس ايران تاسيس مي شود
دکتر "محمود اکبريان" در همايش گراميداشت روز جهاني لوپوس که در بيمارستان شريعتي برگزار شد، اظهار داشت: فرايند تاسيس اين بنياد در وزارت کشور در حال طي شدن است.
دکتر اکبريان گفت: جمهوري اسلامي ايران، در سطح منطقه نخستين کشوري است که اقدام به تاسييس بنياد لوپوس مي کند.
وي گفت: پيگيري تحقيقات علمي در زمينه اين بيماري و اخذ پشتيباني هاي مالي براي اين تحقيقات از مزاياي تاسيس و فعاليت بنياد لوپوس ايران است.
اکبريان با بيان اينکه بيماري لوپوس به رغم مزمن بودن و گراني برخي داروها براي درمان آن هنوز جزو بيماري هاي خاص محسوب نشده ، افزود : با راه اندازي بنياد لوپوس ايران، مي توان فرايند بيماري خاص برشمردن لوپوس را تسريع کرد .
وي اظهارداشت: در زمان حاضر هزينه درمان برخي بيماران مبتلا به بيماري لوپوس به 200 ميليون ريال در سال مي رسد که براي بسياري از آنها هزينه سنگيني محسوب مي شود .
دکتر "فريدون دواچي" بنيانگذار روماتولوژي ايران نيز در اين مراسم با بيان اينکه بيمار مبتلا به لوپوس با بيمار ناشي از سرماخوردگي تفاوتي ندارد، افزود : تفاوت اين دو در اين است که طول درمان بيمار مبتلا به لوپوس بيشتر از يک فرد معمولي است که دچار سرماخوردگي شده است .
وي با بيان اينکه بيمار مبتلا به لوپوس مي تواند مثل يک فرد عادي به زندگي خود ادامه دهد، خاطر نشان کرد: با پيشرفت هايي که علم پزشکي در عصر جديد کسب کرده هيچ دليلي وجود ندارد که فرد مبتلا به اين بيماري به عنوان نمونه تشکيل خانواده ندهد و صاحب فرزند نشود.
سيستم دفاعي بدن در بيماري لوپوس ، به طور غير طبيعي عليه سلول ها و بافت هاي بدن واکنش نشان داده و باعث ايجاد آسيب در بدن مي شود .
بيماري لوپوس در هر سن و جنسي اتفاق مي افتد، ولي شايعترين سن ابتلا به اين بيماري بين 15 تا 25 سالگي و در زنان مشاهده مي شود؛ به طوري که گفته مي شود در اين محدوده سني از هر 10 بيمار مبتلا به لوپوس 9 نفر زن هستند.
علايم بيماري لوپوس بسيار متنوع است و در افراد مختلف علايم متفاوتي ظاهر مي شود و همه علايم نيز در يک بيمار مبتلا به لوپوس ايجاد نمي شود.
ريزش مو ، درد و تورم مفاصل، درد عضلاني ، تب ، بي اشتهايي و کاهش وزن، خستگي بيش از حد ، رنگ پريدگي انگشتان در تماس با سرما يا فشار عضلاني، حساسيت به نور خورشيد و راش پروانه اي صورت از جمله علايم شايع بيماري لوپوس است .
بر اساس طرح تحقيقاتي " بررسي جامع نگر کنترل بيماري روماتيسمي در شهر تهران" شيوع بيماري لوپوس چهار در 10 هزار نفر برآورد شده و درزنان شايع تر است .
براساس گزارش واحد لوپوس مرکز تحقيقات روماتولوژي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، از ميزان شيوع اين بيماري در ايران اطلاع دقيقي در دست نيست ولي در واحد مستقر در بيمارستان شريعتي تاکنون دو هزار و 300 بيمار لوپوس مورد بررسي قرار گرفته اند .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
معصومه مزرعه فراهاني
با سلام من به بيماري لوپوس مبتلاع هستم خداراشاكرم يك همسره باايمان ودلسوزي دارم ولي وقتي فكر ميكنم من حق نداشتم كسي رااززندگي ساقط كنم ناراحت ميشم عزاب ميكشم واين باعث شده بيماريم تشديد بشه نمي دانم بااين بيماري چكاركنم خودم ازهزينه هاي سنگيني كه شوهرم پرداخت ميكنه خسته شدم ميخاهم بدانم ايا لوپوس ازبيماريهاي خاص معسوب نميشود يا اگر ميشود چكار بايد كرد
سمیه
با سلام
میخواستم ببینم چطور میتونم عضو بشم؟
من در حال انجام یک کار تحقیقاتی روی بیماران لوپوس هستم
در واقع تاثیر درمانهای توانبخشی بر روی بهبود کیفیت زندگی این بیماران رو بررسی میکنیم
به همین دلیل نیازمند راهنمایی و کمک شما هستم
در ضمن من خودم این بیماری رو داشتم ولی الان ده ساله که خداروشکر دارو نمیخورم و دیگه علایمش رو هم ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنید.
الهام
با عرض سلام و خسته نباشید من 2 سال است که ازدواج کرده ام و قصد بار ار شدن دارم ولی 6 ماه قبل متوجه شدم که خواهر شوهرم بیماری لو پوس دارند این امر باعث ترس من برای بارداری شده است /اکنون میخواهم بدانم که چند در صد احتمال دارد فرزند ما هم به بیماری لو پوس مبتلا شود و ایا راهی برای فهمیدن این موضوع است ؟با تشکر
سیما امامی
سلام چگونه عضو انجمن لوپوس شوم و یا آخرین دستاوردها را بدانم با سپاس امامی
1.49378s, 22q