كودكاني كه خود غذا مي‌خورند، سالم‌ترند

۱۳۸۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 16066
كودكاني كه خود غذا مي‌خورند، سالم‌ترند

دكتر فريده شيشه‌در گفتگو با ايسنا اظهار داشت: اكثر كودكان در سنين پيش از دبستان تابع هوس‌هاي غذايي هستند و از خوردن بعضي غذاها امتناع مي‌كنند.

وي افزود: رژيم غذايي كودك و زمان گرفتن وي از شير مادر بسيار مهم است و كودك نبايد در اين سنين غذاهاي شور و يا شيرين بخورد.

دكتر شيشه‌بر تصريح كرد: در صورتي كه كودك داراي رشد طبيعي است و مشكل خاصي ندارد، به هيچ وجه جاي نگراني نيست و كودك بايد در انتخاب غذايش آزاد باشد.

به گفته اين متخصص تغذيه، اصرار به مصرف غذايي خاص و يا خوردن غذا در وعده‌هاي غذايي مشخص به هيچ وجه درست نيست و بهتر است عادات غذايي كودك به صورت غيرمستقيم كنترل شود.

وي تاكيد كرد: والدين توجه داشته باشند در صورتي كه كودك از خوردن غذايي خاص امتناع مي‌كند به هيچ وجه اصرار نكنند و آن غذا را براي مدتي از فهرست غذايي كودك خارج كرده و مجددا آن غذا را به شكل ديگري وارد زنجيره غذايي كودك كنند.

دكتر شيشه‌بر با اشاره به تاثير محيط بر تغذيه كودك عنوان كرد: در هنگام صرف غذا بهتر است تلويزيون را خاموش كرده و با انتخاب ظروف رنگي و تزئين غذا، كودك را تشويق به خوردن غذا كنيم.

اين متخصص تغذيه گفت: والدين تلاش نكنند غذا را به زور وارد دهان كودك كنند و غذا خوردن را به خود كودك واگذار كنند، زيرا تحقيقات نشان داده است كودكاني كه خودشان غذا مي‌خورند، سالم‌ترند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15959s, 19q