تاخير شش ماهه سازمان‌هاي بيمه‌گر در پرداخت بدهي‌ها

۱۳۸۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 16067
تاخير شش ماهه سازمان‌هاي بيمه‌گر در پرداخت بدهي‌ها


مسعود ابوالحلاج با بيان اينكه مطالبات برخي از بيمارستان‌ها از شهريور 87 است، افزود: به عنوان مثال دانشگاه علوم پزشكي مشهد 18 ميليارد تومان و دانشگاه علوم پزشكي اهواز 20 ميليارد تومان از سازمان‌هاي بيمه‌گر طلب دارند.

وي، اين تاخير وصول‌ها را عاملي بر بي‌نظمي در اداره امور بيمارستان‌ها برشمرد و افزود: بدين ترتيب بيمارستان‌ها قادر به انجام تعهدات خود نظير پرداخت مطالبات شركت‌هاي دارويي را ندارند.

مدير دفتر برنامه‌ريزي و منابع مالي وزارت بهداشت، به بدهي 60 تا 70 ميليارد توماني بيمارستان‌ها و مراكز درماني به شركت‌هاي دارويي اشاره كرد و افزود:‌ دارو از شركت‌هاي توليدي به شركت‌هاي پخش تحويل داده مي‌شود تا در مراكز درماني توزيع شود و درآمد حاصله به شركت‌هاي توليد دارو بازگردد؛ اما عملا با عدم پرداخت مطالبات چرخه مبادله اقتصاد با مشكل روبرو و توليد كنندگان هم به سردرگمي دچار شده‌اند.

ابوالحلاج، در ادامه توضيح داد: سال گذشته در مورد مشابهي مبلغي به اعتبار 150 ميليارد تومان تن خواه به بيمارستان‌ها و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور تعلق گرفت و بخشي از بدهي‌ها جبران شد كه البته اين شيوه جبران عوارضي را هم در پي دارد.

وي، بهترين شيوه رفع مشكلات مالي مراكز درماني را پرداخت به موقع سازمان‌هاي بيمه‌گر به ويژه بيمه خدمات درماني، ‌تامين اجتماعي و سپس نيروهاي مسلح و ... برشمرد و يادآور شد: تاخير پرداخت سازمان‌هاي بيمه‌گر به بيمارستان‌ها به چرخه خدمت آسيب مي‌رساند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31558s, 19q