آنفلوآنزاي خوکي درايران وجودندارد

۱۳۸۸/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 16076
آنفلوآنزاي خوکي درايران وجودندارد
اظهارنظر "محمد مهدي گويا" پاسخي به انتشار برخي اخبار در خصوص ورود احتمالي بيماري آنفلوآنزاي خوکي به کشور و مشاهده اين بيماري در يکي از شهرهاي شمال شرقي کشور است.
وي در گفت و گو با ايرنا اين سووال را مطرح کرد که "رسانه هايي که اين گونه اخبار را منتشر مي کنند، اطلاعات خود را از کجا مي آورند؟ حداقل منبع آگاه خود را معرفي کنند تا بتوانيم پاسخ دهيم؟"
رييس اداره بيماري هاي واگير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي افزود: موارد مشکوک ابتلا به بيماري آنفلوآنزاي خوکي در يکي از شهرهاي شمال شرقي کشور جز يک شايعه موضوع ديگري نيست
گويا گفت: انتشار اينگونه اخبار و اطلاعات جز کاهش اعتماد مردم نسبت به نظام سلامت کشور حاصلي ندارد.
رييس اداره بيماري هاي واگير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تاکيد کرد : در زمان حاضر سازمان بهداشت جهاني به طور روزانه، آخرين اخبار مربوط به ورود بيماري آنفلوآنزاي خوکي به کشورها را اعلام مي کند.
وي توضيح داد که "بر اساس آخرين گزارش سازمان بهداشت جهاني، کشورهاي يونان و فيليپين از جمله کشورهايي هستند که بيماري آنفلوآنزاي خوکي به تازگي در آنها مشاهده شده است".
گويا گفت: بيماري آنفلوآنزاي خوکي يک بيماري به شدت کشنده نيست، مگر آنکه در آينده با تغييراتي در ساختمان ويروسي آن، کشنده بودن بيماري افزايش يابد.
رييس اداره بيماري هاي واگير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: آن دسته از افرادي که تاکنون در اثر ابتلاي به بيماري آنفلوآنزاي خوکي جان خود را در جهان از دست داده اند، زمينه بيماري هاي ديگري داشته اند.
وي گفت: برخي کساني که در اثر اين بيماري کشته شده اند، به بيماري هاي قلبي يا ريوي دچار بوده اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14707s, 19q