سازمانهای بیمه گر به جیب خودشان بیشتر فکر می کنند تا سلامتی مردم

۱۳۸۸/۰۳/۱۳ - ۱۳:۴۵ - کد خبر: 16110
سازمانهای بیمه گر به جیب خودشان بیشتر فکر می کنند تا سلامتی مردم
دکتر سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با مهر اظهارداشت: امسال حدود 2 هزار میلیارد تومان اعتبار به بیمه ها اختصاص داده شد که انتظار داریم نتیجه این افزایش اعتبارات را در بخش دولتی ببینیم.

نظام بیمه ای در این سالها به رغم اینکه 80 درصد خدماتش در بخش دولتی صورت می گیرد اما به سمت بخش خصوصی گسیل شده و در نتیجه تنها حدود 30 درصد منابع آن در بخش دولتی هزینه می شود.

قاضی زاده با تاکید بر اینکه انتظار می رود تعرفه ها امسال حداقل 25 درصد افزایش داشته باشد گفت: متاسفانه بیمه ها در اعلام تعرفه ها وقت کشی کرده و از این بابت به نفع جیب خودشان کار می کنند.

طبق ماده 90 قانون برنامه توسعه چهارم باید سهم مردم از هزینه های سلامت در بازار واقعی به کمتر از 30 درصد برسد و 70 درصد دیگر این هزینه را دولت باید به عنوان یک وظیفه حاکمیتی پرداخت کند. در حالی که هم اکنون درصد بالایی از هزینه های درمانی از جیب مردم پرداخت می شود و سازمانهای بیمه گر در ارائه خدمات به مردم ناتوان هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از شورای عالی بیمه که فقط منافع سازمانی خودش را در نظر می گیرد افزود: به رغم وجود 60 هزار پرسنل در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی متاسفانه هیچ بهره وری از این مجموعه ندیده ایم که به نفع مردم بوده باشد.

به گفته قاضی زاده، حقوق پرستاران شاغل در سازمان تامین اجتماعی 5/1 برابر پرستاران وزارت بهداشت است و پرستاران وزارت بهداشت نیز 5/1 برابر پرستاران بخش خصوصی حقوق می گیرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78104s, 19q