عادت های سالم برای پیشگیری از دیابت

۱۳۸۸/۰۳/۱۶ - ۱۶:۴۴ - کد خبر: 16125
عادت های سالم برای پیشگیری از دیابت
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،در حالی که با کمی تغیی در سبک و عادت زندگی می توان برای همیشه از این بیماری نجات یافت و یا کنترل آن را در دست گرفت. این عادت های مفید عبارتند از:
1- کاهش وزن اضافی: 70% از افراد چاقی که در صدد کاهش وزن خود بوده اند توانسته اند با کنترل وزن و کاهش آن از ابتلا به این بیماری رها شوند. امروزه افراد باید با دقت بیشتری میزان مصرف کالری را با فعالیت روزانه خود هماهنگ نمایند و گرنه عدم تناسب بین مصرف کالری و تحرک سبب افزایش وزن و متعاقب آن بروز بیماری های مزمنی مثل دیابت می شود.
2- مصرف سالاد به همراه سرکه قبل از وعده های غذایی:مطالعات محققین دانشگاه آریزونا ثابت کرده است که اگر افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و یا افراد مستعد این بیماری قبل از شروع وعده های غذایی خود 2 قاشق چای خوری سرکه مصرف کنند، سطح قند خونشان پایین می اید. سرکه خاصیت دارویی دارد و حاوی اسید استیک است که آنزیم تجزیه نشاسته را غیر فعال می نماید.
3- ورزش و پیاده روی: تا آنجا که ممکن است راه بروید. حتی اگر وزنی کم نمی کنید ، این عادت سالمی است که باید حفظ شود. ورزش منظم و روزانه خطر ابتلا به دیابت را 80% کاهش می دهد.
4- مصرف غلات و حبوبات را فراموش نکنید: این منابع غذایی سالم سرشار از فیبر است و احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش می دهد.
5- نوشیدنی قهوه مفید است: نوشیدن 5 تا 6 فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به دیابت نوع دو را 29 تا 54% کاهش می دهد.
6- از خوردن فست فوت ها اجتناب کنید: اگر بیش از دو مرتبه در هفته به سمت این جور غذاها رفتید، دچار اضافه وزن و مقاومت به انسولین می شوید.
7- از مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز اجتناب کنید: زنانی که بیش از 5 مرتبه در هفته گوشت قرمز می خورند مستعد ابتلا به دیابت نوع 2 خواهند بود.
8- دارچین ، چاشنی مناسبی است: دارچین احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. دارچین قند خون را کاهش داده و ترکیبات موجود در آن رسپتورهای انسولین را تحریک می کند.
9- استرس و تنش را دفع کنید: زندگی پرتنش عصر حاضر افراد را بسیار آسیب پذیر و ضعیف نموده است . برای رهایی از این وضع باید اقدام اساسی صورت گیرد. هر فرد لازم است که با توجه به تجربه خود روش مناسبی برای دفع تنش و استرس استفاده کند. روش هایی مثل مدیتیشن، پیاده روی و یوگا بسیار مفید است.
10- استراحت و خواب کافی در شب: حداقل 8 ساعت خواب بی وقفه درشب لازم است تا سیستم بدن را به تنظیم دوباره هدایت کند.
11- فعالیت اجتماعی داشته باشید: گوشه گیری و انزوا و یا تجرد محرکی قوی برای ابتلا به دیابت است.
12- انجام مرتب ازمایش خون: بسیاری از افراد از بیماری خود مطلع نیستند تا زمانی که پیشرفت بیماری به مرحله ای برسد که علائم به صورت شدید و پایدار بروز کند . در حالیکه برای درمان موثر ، لازم است که تشخیص هر چه سریع تر انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.73345s, 18q