كم تحركي، مشكلات جسمي دانش‌آموزان را افزايش داده است

۱۳۸۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 16155
كم تحركي، مشكلات جسمي دانش‌آموزان را افزايش داده است
بر اساس بررسي پنجاه و چهارمين شماره نشريه «دانش‌آموز در آينه مطبوعات» كه توسط روابط عمومي و امور بين‌الملل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان منتشر مي‌شود، دايره عواملي كه بهداشت جسمي و رواني دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند، روز‌به‌روز در حال افزايش است.
اين گزارش مي‌افزايد: بي‌توجهي به تغذيه سالم، نبود تحرك به واسطه آپارتمان نشيني، گسست بين نسل‌ها و ناكارآمدي اهرم‌هاي كنترل، سبب شده است تا مشكلات بهداشت جسمي دانش‌آموزان افزايش پيدا كند.
بنابراين گزارش، اين عوامل در شرايطي به‌وجود آمده است كه از دوره كودكي با عنوان بهترين زمان براي آموزش الگوهاي صحيح زندگي ياد مي‌شود.
اين گزارش مي‌افزايد: وجود بيماري‌هاي رو‌ به گسترش در دنياي ماشيني همچون چاقي، ديابت، قلبي و فشار خون، بيش از آنكه با پيشرفت‌هاي علمي درمان شود، مي‌تواند با تغيير عادات غذايي، رفتار و تغيير نگرش زندگي قابل كنترل باشد.
بر پايه اين گزارش، بهترين زمان براي تغيير نگرش‌ها، عادات غذايي، بهداشتي و توجه به اهميت سلامت فردي و به تبع آن، سلامت جامعه دوره كودكي و نوجواني است.
اين گزارش مي‌افزايد: با توجه به اينكه بخش زيادي از دوره كودكي و نوجواني در مدرسه سپري مي‌شود، مي‌توان با آموزش صحيح، چگونگي تأمين بهداشت فردي و تغذيه سالم را به بچه‌ها آموخت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.57261s, 18q