کلسترول همیشه هم بد نیست/در مورد آن بیشتر بدانیم

۱۳۸۸/۰۳/۲۴ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 16171
کلسترول همیشه هم بد نیست/در مورد آن بیشتر بدانیم

1-بعضی غذاها نظیر ماهی های پر چرب(سالمون، تونا، ساردین)، جودوسر و گردو در کاهش کلسترول خون موثر است.
2-دو نوع کلسترول با عنوان کلسترول خوب یا HDL و کلسترول بد یا LDL وجود دارد. کلسترول LDL در شریانات رسوب می کند و باعث بروز بیماری های مزمن می شود. اما نوع HDL برای بدن مفید است و در ساخت هورمون ها و سلول های اندام های بدن کاربرد دارد.
3- هیچ علائم بارز و مشخصی در مورد کلسترول بالا وجود ندارد. متاسفانه بسیاری از افرادی که دچار کلسترول بالا هستند از وضعیت خود مطلع نیستند ، تا زمانی که دچار حمله قلبی و یا سکته شوند. بنابراین لازم است به طور منظم جهت تشخیص سطح کلسترول آزمایش خون انجام شود.
4- اگر مجموع کلسترول شما بالاتر از 240 میلی گرم بر دسی لیتر باشد در معرض خطر ناشی از کلسترول بالا هستید.
5- کلسترول بالا احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد.
6- کلسترول بالا احتمال ابتلا به حملات قلبی و سکته را افزایش می دهد. اگر دچار کلسترول بالا هستید و احتمال این حملات درشما بالا است ، بد نیست راجع به علائم آن اطلاعات کافی داشته و در صورت مشاهده سریعا به پزشک مراجعه کنید.
7- کلسترول بالا باعث کاهش خون رسانی به دستگاه تناسلی و عدم توانایی نعوظ می شود.
8- هر فرد باید حداقل 5 سال یک بار مورد آزمایش کلسترول واقع شود. انجام این آزمایش باید از 20 سالگی شروع شود. نتیجه آزمایش ، کلسترول را در سه جزء تری گلیسیرید، HDL و LDL و کلسترول مجموع بررسی می کند. سطح سلامت برای مقدار تری گلیسیرید 150 میلی گرم بر دسی لیتر ، برای HDL مقدار بالاتر از 60 میلی گرم بر دسی لیتر ، برای LDL مقدار کمتر از 100 میلی گرم بر دسی لیتر و برای کلسترول مجموع کمتر از 200 میلی گرم بر دسی لیتر است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
از شما بسيار متشكرم
در شناخت كلسترول
خيلى به من كمك كرديد
0.75613s, 19q