تشديد نظارت‌ها بر اماكن عرضه موادغذايي

۱۳۸۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 16181
تشديد نظارت‌ها بر اماكن عرضه موادغذايي
دكتر رمضان خاني در گفت‌وگو با ايسنا، طبق برنامه تنظيم شده، با گرم شدن هوا، توجه بيشتر نسبت به بيماري‌هاي منتقله از طريق آب و غذا در دستور كار مراكز بهداشت محيط دانشگاه‌ها قرار مي‌گيرد. بر اين اساس كنترل‌ بر آب‌هاي آشاميدني و دستفروش‌ها تشديد مي‌شود.

وي ادامه داد: در ايام گرم سال نظارت‌ بر مكان‌هايي كه امكان مسموميت‌هاي جمعي و غذايي نسبت به ساير مواقع سال بيشتر است، افزايش مي‌يابد. به اين ترتيب در رابطه با فروش تنقلات و فعاليت دستفروش‌ها نيز با هماهنگي شهرداري و نيروي انتظامي مداخلات لازم صورت مي‌گيرد.

معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، گفت: به دنبال شروع فصل گرم سال و به منظور جلوگيري از بيماري‌هاي منتقله از آب و غذا، آزمايشات مكرر آب‌هاي مصرفي برخي مناطق و روستاها نيز در دستور كار مراكز بهداشت محيط دانشگاه قرار مي‌گيرد. همچنين خارج از ساعات اداري و به صورت سرزده، بازديد‌هايي از محل عرضه مواد غذايي و تفرجگاه‌ها صورت مي‌گيرد.

دكتر رمضان خاني با بيان اين كه شماره‌هاي رسيدگي به شكايات براي هر منطقه در نظر گرفته شده و در اين رابطه به مغازه‌هاي آن منطقه نيز اطلاع‌رساني شده است، گفت: كميته‌اي ويژه در معاونت امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و مراكز بهداشت محيط دانشگاه براي رسيدگي به موارد گزارش شده فعال است. در مجموع عمليات و فعاليت‌هاي امور بهداشتي دانشگاه‌ نسبت به فصل و موقعيت مربوطه، تشديد مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40391s, 18q