تحرک شدید از خطر سرطان سینه می کاهد

۱۳۸۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 16194
تحرک شدید از خطر سرطان سینه می کاهد

این مطالعه دریافت که فعالیت های عادی مانند دویدن یا حتی کار سنگین خانگی با کاهش 30 درصدی خطر ابتلا به سرطان در این گروه از زنان مرتبط است.

فعالیت های جسمی طاقت فرسا تنها در زنانی موثر بود که اضافه وزن نداشتند و همچنین معلوم شد که ورزش های سبک در کاستن از این خطر موثر نیست.

نتیجه این مطالعه 11 ساله به روی 32 هزار زن در نشریه "تحقیقات سرطان سینه" چاپ شده است.

از شرکت کنندگان در این مطالعه درخواست شد پرسشنامه ای با سوالات دقیق درباره نوع و حجم فعالیت های جسمی شان را پر کنند.

ورزش های نفسگیر علاوه بر ورزش هایی مانند دویدن، تنیس رقابتی، دوچرخه سواری در سربالایی، همچنین می تواند شامل کار سنگین خانگی و باغداری مانند شخم زدن و شستن شیشه ها یا خرد کردن هیزم باشد.

ارتباط ورزش های نفسگیر با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه تنها در زنانی که وزن آنها نرمال بود به شدت خودنمایی کرد.

فعالیت های سبک از جمله تمیز کردن خانه با جاروبرقی، شستن رخت، نقاشی، و ورزش هایی مانند راه رفتن یا بولینگ تاثیری در کاهش خطر سرطان نداشت.

محققان گفتند که هنوز دقیقا معلوم نیست چرا ورزش می تواند از خطر سرطان سینه بکاهد.

مایکل لیتزمن سرپرست این تحقیق گفت: "در این دسته از زنان که وارد دوره یائسگی شده اند، به نظر می رسید که کاهش خطر سرطان سینه تنها به فعالیت های نفسگیر محدود باشد. این وضع در زنان دارای وزن عادی قابل مشاهده بود اما نه در زنان دارای اضافه وزن."

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
یلدا بهار
درحدود ۲۸سال سن دارم دارای دو اولاد یک بجه ودختر سه سال قبل درسینه چپم طومور پیداشد که هیج دردی نداشت اهسته اهسته سینه ام را خورد ساخت مګر رنګ پوست سینه هیج تغیر نکرده است فعلا عقب سینه ام یعنی حصه ای بالای کمری طرف دست با سینه یک قسم سورش میکند البته تعضی اوقات نمفهمم سرطان است یا خیر تا جاییکه به داکتر مراجعه نموده ام ګفتند که نیست وعملیات کنید ږ
1.00284s, 19q