تغذيه با شير مادر اولين قدم براي تضمين سلامتي كودك است

۱۳۸۸/۰۴/۰۷ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 16209
تغذيه با شير مادر اولين قدم براي تضمين سلامتي كودك است

دكتر غلامرضا خاتمي رييس سمينار دو روزه تغذيه و سلامت كودكان در گفت وگو با ايسنا با اشاره به اينكه بهداشت واكسيناسيون به موقع و مراقبت مداوم به جلوگيري از سوء تغذيه كودكان كمك فراواني مي‌كند، افزود: از عوارض سوء تغذيه، افزايش موارد كوتاه قدي در جامعه است كه اين نوع سوء تغذيه حكايت از محروميت غذايي در گذشته دارد و اكنون نيز 5 درصد از كودكان لاغر، 5 درصد تنبل و 4 درصد كوتاه قد هستند كه با گسترش روز افزون سطح علم و فرهنگ اميد است در آينده‌اي نزديك اين رقم به صفر برسد.

دكتر خاتمي اظهار كرد: اين سمينار از سوي انجمن تغذيه كودكان ايران و با همكاري انجمن ترويج تغذيه با شير مادر با محوريت بررسي وضعيت تغذيه كودكان ايران و جهان و راه كارهاي بهبود آن برگزار شد.

وي هدف از برگزاري اين سمينار را ارتقا سطح دانش و انتقال اطلاعات جديد ميان متخصصان و پزشكان تغذيه و اطفال و بحث و نتيجه گيري درباره مشكلات تغذيه كودكان و نوجوانان دانست و افزود: تمامي پزشكان عمومي، متخصصان تغذيه و علاقمندان به اين رشته از جمله شركت كنندگان سمينار هستند.

گفتني است، سمينار تغذيه و سلامت کودکان توسط انجمن علمي تغذيه کودکان ايران و با همکاري انجمن علمي تغذيه با شيرمادر 4 و 5 تير در انستيتو تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي كشور برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06625s, 19q