زنان باردار براي كاهش تهوع، حجم هر وعده غذا را كاهش دهند

۱۳۸۸/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 16218
زنان باردار براي كاهش تهوع، حجم هر وعده غذا را كاهش دهند
پريسا ترابي در گفت‌و‌گو با فارس‌ افزود: تهوع در50 تا 70 درصد زنان باردار ديده مي‌شود كه معمولاً در ابتداي صبح ايجاد شده و بعد از گذشت چند ساعت بر طرف مي‌شود.
وي گفت: به زنان باردار مي‌توان توصيه كرد كه صبح‌ها قبل از برخواستن از رختخواب يك تكه نان يا بيسكويت ميل كنند، در طول روز به جاي 3 وعده غذا 5 تا 4 وعده غذا در حجم كم مصرف كنند، در زمان آشپزي پنجره آشپزخانه را باز بگذارند تا بوي شديد و تند غذا آزار دهنده نباشد و از مصرف غذاهاي چـــرب، سرخ كرده و پر ادويه يا هر غذايي كه معده را تحريك مي‌كند، پرهيز كنند.
ترابي اضافه كرد: در صورت بروز ناراحتي معده همراه با تهوع مي‌توان از يك تكه نان يا بيسكويت براي بهبود اين حالت استفاده كرد، از مايعات بين وعده‌هاي غذايي استفاده كنند، از آنجا كه غذاها و مايعات سرد بيش از نوع گرم قابل تحمل است مايعات و غذاها را سرد مصرف كنند.
رئيس اداره بهبود تغذيه وزارت بهداشت گفت: زنان باردار به آرامي غذا بخورند و بعد از صرف غذا استراحت كنند، به مدت طولاني گرسنه نمانند، از رايحه‌هاي آزار دهنده و بوي تند برخي غذاها پرهيز كنند و هر زمان كه احساس خستگي كردند، استراحت كنند.
ترابي افزود: در صورتي كه با رعايت اصول تغذيه در دوران بارداري تهوع كاهش پيدا نكرد مي‌توان ويتامين B6 به روش عضلاني تزريق كرد. استفاده از ويتامين‌ها توسط مادر قبل از شروع حاملگي نيز مي‌تواند باعث كاهش تهوع و استفراغ در دوران بارداري شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.92425s, 19q