داروخانه هلال احمر رتبه اول خدمات دارويي و بهداشتي را كسب كرد

۱۳۸۸/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 16229
داروخانه هلال احمر رتبه اول خدمات دارويي و بهداشتي را كسب كرد

به نقل از روابط عمومي سازمان تداركات پزشكي هلال احمر و بنا بر اعلام دكتر محمود بيگلر سرپرست معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ايران، داروخانه مركزي هلال احمر در تهران و در ميان 432 داروخانه تحت پوشش اين دانشگاه، مقام اول را به لحاظ ارائه خدمات دارويي و بهداشتي كسب كرده است.

داروخانه مركزي هلال احمر به عنوان اولين داروخانه مكانيزه در كشور مبادرت به عرضه داروهاي عادي، تخصصي، پرونده‌اي (داروهاي بيماران پيوندي دياليزي و بيماران MS) و داروهاي تك نسخه‌اي كه اكثرا تحت پوشش بيمه‌هاي جاري كشور هستند، مي‌نمايد.

اجراي سيستم ارائه داروهاي خاص با استفاده از كارت هوشمند الكترونيكي، استقرار نمايندگان سازمان‌هاي بيمه‌گر در مجاورت داروخانه با هدف رفع مشكلات احتمالي مراجعه كنندگان و كاهش مدت زمان انتظار دريافت دارو از 5/2 ساعت به 30 دقيقه از ديگر تسهيلاتي است كه به منظور ارائه خدمات مناسب بهداشتي و دارويي در داروخانه‌هاي مركزي هلال احمر پيش بيني شده است.

بنا براين گزارش؛ در صورت يكپارچه سازي مديريت داروخانه‌هاي 36 گانه هلال احمر در زير مجموعه شركت پخش سها هلال كه از بهمن ماه 87 آغاز شده است انتظار مي‌رود كه سطح كيفي و كمي خدمات دارويي و بهداشتي داروخانه‌هاي هلال احمر در سراسر كشور به نحو چشمگيري افزايش يافته و روند ارائه خدمات به نيازهاي دارويي هموطنان به وضعيت مطلوب تري ارتقا يابد.

گفتني است كه بر اساس تصميم مديريت سازمان تداركات پزشكي، در آينده‌اي نزديك با انجام اصلاحات بيشتر خدمات مناسب‌تري در داروخانه هلال احمر ارائه خواهد شد كه از آن جمله مي‌توان به نظارت و كنترل بر نحوه مصرف دارو توسط تكنولوژي RFID و ارائه مشاوره علمي به مراجعه كنندگان توسط داروسازان مجرب اشاره كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.92709s, 18q