هپاتيت«آ» در يك دهم درصد موارد مرگبار است

۱۳۸۸/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 16235
هپاتيت«آ» در يك دهم درصد موارد مرگبار است
دكتر غلامرضا خاتمي گفت: هپاتيت آ، خيلي خطرناك نيست و در 99 درصد موارد بعد از يك يا دو هفته كودك مبتلا خود به خود و بدون نياز به دارو و درمان بهبود پيدا مي‌كند.

وي گفت: تنها در يك دهم درصد يعني به احتمال يك در هزار مورد ويروس هپاتيت آ شكلي پيدا مي‌كند كه مي‌تواند كشنده باشد به همين علت توجه به آن داراي اهميت است.

رييس انجمن علمي گوارش و كبد كودكان ايران اظهار داشت: هپاتيت آ خود را به صورت اسهال، بي قراري و خستگي در كودك نشان مي‌دهد ولي چون اين علايم خفيف است با آزماش خون مي‌توان به وجود ويروس هپاتيت آ در بدن پي‌ برد.

خاتمي با بيان اين كه هپاتيت آ نيازي به درمان ندارد و چه علامت داشته باشد و چه علائم نداشته باشد خود به خود بهبود مي‌يابد، گفت: ويروس هپاتيت آ از طريق مدفوع آب آلوده، غذاي آلوده و دست‌هاي آلوده منتقل مي‌شود.

رييس چهارمين همايش گوارش و كبد كودكان ايران با بيان اين كه در ساير كشورها، آمار كودكان مبتلا به اين نوع هپاتيت كمتر است، گفت: سطح بهداشتي كشور ما در حدي نيست كه مانع از ابتلاي كودكان به اين نوع هپاتيت شد و كودكان در سنين زير 10 سال خيلي سريع به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.

گفتني است، چهارمين همايش انجمن علمي گوارش و كبد كودكان ايران با موضوع هپاتيت در كودكان 18 و 19 تير در انستيتو تغذيه برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24919s, 18q