حمايت مالي از رسانه‌هايي پيشرو در فرهنگ‌سازي اهداي عضو

۱۳۸۸/۰۴/۱۳ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 16252
حمايت مالي از رسانه‌هايي پيشرو در فرهنگ‌سازي اهداي عضو

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،محمدحسين صفارهرندي كه در همايش «نفس» سخن مي‌گفت در ارتباط با نقش رسانه‌ها در زمينه فرهنگسازي براي اهداي عضو و موضوع پيوند، بر لزوم توجه رسانه‌ها به فرهنگ عمومي جامعه تاكيد كرد و گفت: فرهنگ عمومي يعني آداب تكرار شونده در مردم يك منطقه. بايد اين امر را مورد تاكيد قرار داد كه نسبت فرهنگ عمومي جامعه با اعتقادات مذهبي و ديني، نسبتي بسيار نزديك است و بسياري از آداب روزمره ما خواه ناخواه متاثر از فرهنگ عمومي است.

وي با تاكيد بر آن كه رسانه‌ها بايد باورها و اعتقادات اصيل جامعه را به رخ مردم كشانده و آنها را هر چه بيشتر به مردم بشناسانند، ادامه داد: اين در حاليست كه فرهنگ‌ مطبوعاتي ما به دنبال موارد تاثيرگذار بر روي مخاطبان خبري هستند. يكي از مشكلات آن است كه فرهنگ وارداتي بدون نسبت با فرهنگ عمومي ما، جايگزين فرهنگ خالص‌مان شده است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي مقدمه لازم براي پرداختن رسانه‌ها به بحث فرهنگسازي در زمينه اهداي عضو از مرگ مغزي را غبارروبي از فرهنگ عمومي دانست و گفت: از رسانه‌ها چنين خواسته‌اي خواهد شد و اين امر را با مديران رسانه‌ها در ميان خواهيم گذاشت. در اين زمينه گفتيم كه علاوه بر مباحث معنوي در بحث اختصاص يارانه نيز مطبوعاتي كه در چنين اموري پيشقدم باشند از جايگاه بالاتري برخوردار مي‌شوند و به ازاي هر قدم خيري كه در اين زمينه برمي‌دارند پيش كشي به آنها تقديم مي‌شود.

صفارهرندي در پايان گفت: لازم است كه رسانه‌ها به فرهنگ‌هاي اخلاقي، ملي و مذهبي بپردازند و آنها را برجسته‌سازي كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10931s, 19q