اعلام آمادگي راهور جهت درج آمادگي اهداي عضو در گواهينامه‌ داوطلبان

۱۳۸۸/۰۴/۱۳ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 16254
اعلام آمادگي راهور جهت درج آمادگي اهداي عضو در گواهينامه‌ داوطلبان

به گزارش ايسنا، سردار رويانيان كه در همايش نفس سخن مي‌گفت، با اشاره به صدور 30 ميليون گواهينامه راهنمايي رانندگي تاكنون، گفت: داشتن گواهينامه راهنمايي رانندگي در ايران حداكثر پنج سال است و پس از آن بايد مجددا تمديد شود. در حال حاضر نيز تقريبا سالانه بيش از يك ميليون و 500 هزار گواهينامه راهنمايي رانندگي صادر مي‌شود.

وي با بيان اين كه در سال 84 تنها حدود 14 درصد از مجروحان تصادفات با آمبولانس به مراكز درماني منتقل مي‌شدند، ادامه داد: اين در حالي است كه اكنون 52 درصد از مجروحان را وزارت بهداشت جابجا مي‌كند و با در نظر گرفتن امدادهاي هلال احمر در مجموع 70 درصد مجروحان توسط آمبولانس منتقل مي‌شوند.

رويانيان با بيان اين كه سالانه حدود 200 هزار مورد تصادف فوتي و جرحي در كشور ثبت مي‌شود، ادامه داد: حدود 47 درصد از افرادي كه تصادف مي‌كنند حين انتقال به بيمارستان يا مراكز درماني جان خود را از دست مي‌دهند.

وي با اشاره به همكاري راهنمايي رانندگي نيروي انتظامي با واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در رابطه با طرحي پژوهشي، گفت: در پاييز سال گذشته نظرات برخي متقاضيان دريافت كارت گواهي‌نامه راهنمايي رانندگي در رابطه با اهداي عضو و ثبت اين رضايتمندي در كارت گواهي نامه رانندگي آنها گرفته شد كه بر اين اساس پاسخ 2/77 درصد اين متقاضيان به سوال مربوطه مثبت بود و اين در حالي بود كه تنها 8 درصد آنها از كارت اهداي عضو برخوردار بودند.

سردار رويانيان در پايان گفت: راهنمايي رانندگي نيروي انتظامي ثبت رضايتمندي افراد براي اهداي عضو پس از مرگ در گواهينامه‌هاي راهنمايي - رانندگي را پيشنهاد مي‌كند و براي اين امر از آمادگي صد درصد برخوردار است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.29477s, 19q