پادتنهای انسان در مقابل ویرسهای نوع حیوانی آنفلوآنزا بی دفاعند

۱۳۸۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 16261
پادتنهای انسان در مقابل ویرسهای نوع حیوانی آنفلوآنزا بی دفاعند
محققان موسسه علوم دانشگاهی سن رافائله میلان در تحقیقات خود نشان دادند برخلاف آنچه که تاکنون تصور می شد پادتنهای بدن انسان که در مقابل ویروسهای آنفلوآنزای انسانی ظاهر می شوند نمی توانند از بدن در مقابل نمونه های حیوانی همین ویروسها محافظت کنند.

براساس گزارش مجله علمی Plos Pathogens، بیشتر جمعیتهای انسانی دارای پادتنهایی در مقابل ویروسهای نوع انسانی H1 و H3 هستند که از جمله آنفلوآنزاهای فصلی به شمار می روند.

این محققان به منظور آگاهی از میزان کارآمدی این پادتنها در مقابل ویروسهای H1 و H3 که به حیوانات آسیب می رسانند و بعد به انسان انتقال می یابند، نمونه خون افرادی را که در موسسه سن رافائه در سال 2006 و در مدت یک برنامه واکسیناسیون در مقابل آنفلوآنزای فصلی جمع آوری کرده بودند مورد آزمایش قرار دادند.

نتایج این آزمایشات به وضوح نشان می دهند پادتنهایی که پس از واکسیناسیون در مقابل نمونه های انسانی این آنفلوآنزاها تولید شده بود محتوی پادتنهای محافظ در برابر نمونه های حیوانی این ویروسها نبودند.

به همین دلیل است که ویروسهای نوع حیوانی H1 و H3 می توانند منجر به ایجاد اپیدمیهای کشنده ای شوند که در حال حاضر آنفلوآنزای H1N1 که در ابتدا با عنوان آنفلوآنزای خوکی شناخته می شد از جمله نمونه های حیوانی مرگبار این ویروس است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19089s, 18q