ايدزي‌ها و خانواده‌هايشان تحت پوشش بيمه ايرانيان قرار مي‌گيرند

۱۳۸۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 16267
ايدزي‌ها و خانواده‌هايشان تحت پوشش بيمه ايرانيان قرار مي‌گيرند
عبدالرضا مصري با تاكيد بر اين كه پس از تصويب آيين‌نامه بيمه كارگران روزمزد ساختماني در هيات وزيران به سرعت آن را اجرا مي‌كنيم، تصريح كرد: منابع مورد نياز براي اين بيمه با پرداخت بسيار اندك كارگران، كمك دولت و منابعي كه از طريق عوارض دريافت مي‌شود تامين خواهد شد و شامل بيمه تامين اجتماعي كامل است.

وي افزود:‌ كارگران روزمزد ساختماني با اين بيمه، از حق ازكارافتادگي برخوردار مي‌شوند و در صورت فوت نيز خانواده‌هايشان تحت بيمه قرار مي‌گيرند و يك دوره كامل تامين اجتماعي مانند كاركنان دولت يا كارگران واحدهاي توليدي براي آن‌ها محاسبه مي‌شود.

وزير رفاه و تامين اجتماعي اين بيمه را براي كارگران روزمزد ساختماني، اقدامي مهم و اساسي توصيف و عنوان كرد: اين اقدام نخستين بار پس از انقلاب و با تلاش فراوان براي كارگران روزمزد ساختماني نهايي شده است كه اميدواريم به سرعت آن را اجرا كنيم.

مصري تكميل بيمه ايرانيان براي گروه‌هاي مختلف را حركت مثبت ديگر وزارت رفاه در چند ماه اخير برشمرد و افزود: ديروز وزارت رفاه آيين نامه‌اي ابلاغ كرد كه با اجراي آن تمام مبتلايان به اچ آي وي و خانواده‌هاي آن‌ها تحت پوشش بيمه خدمات درماني ايرانيان قرار مي‌گيرند تا از آلام و مشكلات آن‌ها كاسته شود.

وي گفت:‌ با احتساب اين تعداد از افراد، در حال حاضر بيش از 98 درصد جمعيت كشور تحت پوشش بيمه درماني ايرانيان قرار گرفته‌اند و مي‌توان گفت، تنها دو درصد از مردم دفترچه بيمه اعم از تامين اجتماعي يا خدمات درماني و يا نيروهاي مسلح ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40021s, 18q