توصيه هاي پزشکي در برخورد با هواي غبارآلود تهران

۱۳۸۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 16273
 توصيه هاي پزشکي در برخورد با هواي غبارآلود تهران
گردو غبار ، امروز تهران را در برگرفت و پيش بيني مي شود تا عصر روز سه شنبه اين هفته ادامه داشته و احتمالا از ميزان فعلي گردو غبار کاسته شود .
توده هواي غبار آلود از شنبه هفته جاري ازسمت عراق وارد نوارد غرب و جنوب کشور شده و با درگير کردن استانهاي اين منطقه امروز وارد تهران شد.
دکتر "ناصر جواهر تراش "‌ روز يکشنبه در اين زمينه درگفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بيماران، کودکان و افراد مسن در صورتيکه که مجبور شوند به خارج از منزل بروند بايد حتما از ماسکي از نوع "SAS" استفاده کنند.
وي با بيان اينکه "به دليل وجود ذرات ذرات ريز در گرد و غبارموجود هواي تهران براي خنک کردن دماي منازل نبايد از کولرهاي آبي استفاده شود" گفت :کولر هاي گازي مناسب چنين هوايي است .
اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران اظهار داشت :‌کولر هاي آبي باعث ورود گرد و غبار و آلودگي بيشتر از بيرون به منازل مي شود.
دکتر جواهر تراش گفت : چنانچه بيماران مبتلا به آسم ،‌ آلرژي و کساني که مبتلا به سرماخوردگي و سرفه هاي شديد هستند، دچار حملات تنگي نفس شوند بايد از افشانه ( اسپري) هاي تنفسي استفاده کنند.
اين متخصص آسم و آلرژي به سالخوردگان ، کودکان و همچنين بيماران قلبي نيز توصيه کرد که از خارج شدن از منازل طي روز هاي آتي تهران خودداري کنند.
معاون اداره کل پيش بيني سازمان هواشناسي کشور به سازمان هاي ذي ربط امروز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا هشدار داد: با درگير شدن تهران با توده هاي گرد و غبار،تمهيدات لازم بهداشتي و زيست محيطي اتخاذ شود.
دکتر "عباس رنجبر" گفت: با توجه به اينکه اندازه اين ذرات، ريز است اثرات مخربي در برداشته و به بيماران تنفسي، کودکان و نيز افراد مسن توصيه مي شود از تردد غير ضروري در سطح شهر بپرهيزند.
به گفته وي اکنون توده هايي از اين گرد و غبارها علاوه بر شمال غرب بخش هاي نيمه غربي کشور را از قبيل استان هاي کرمانشاه ايلام، لرستان، خوزستان، فارس، چهارمحال بختياري ،‌کهکيلويه و بويراحمد، اصفهان، همدان، استان مرکزي و باشدت کمتري استان هاي قزوين و قم، زنجان، تهران و سواحل خليج فارس را درگير کرده است.
اين کارشناس پيش بيني همچنين اعلام کرد: با توجه به اينکه وزش بادي طي روزهاي آينده براي تهران پيش بيني نمي شود، شرايط ثابتي درپيش خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20272s, 18q