12 هزار ليتر پلاسماي ايراني به آلمان ارسال شد

۱۳۸۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 16274
 12 هزار ليتر پلاسماي ايراني به آلمان ارسال شد
دکتر محمد شاه بختي در حاشيه ارسال 6 هزار ليتر پلاسماي اهدايي به خارج کشور در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين مرکز طي 6 ماه اول سال گذشته ميلادي 5 هزار و 647 ليتر پلاسماي اهدايي به خارج کشور براي تهيه داروي بيماران کشورمان ارسال کرد.
دکتر شاه بختي افزود: اين در حالي است که در 6 ماهه نخست سال جاري ميلادي اين ميزان به 9 هزار و 412 ليتر با ميانگين 93 اهدا کننده پلاسما در روز رسيده است که افزايش قابل توجهي را نشان مي دهد.
شاه بختي اظهار داشت: طي اين مدت تعداد اهدا کنندگان پلاسما در اين مرکز از رشد 76 درصدي برخوردار بوده است.
وي با بيان اين که بايد به 250 اهداي پلاسما در روز در اين مرکز برسيم اظهار داشت: پيش بيني مي شود که تا پايان سال 2009 تعداد اهدا کنندگان در روز به 150 نفر در روز برسد.
وي اظهار داشت: طي چند روزي که از ماه ميلادي جاري مي گذرد اين ميانگين اهدا در روز به 120 نفر مي رسد.
وي گفت: در ماه گذشته ميلادي ميانگين اهدا به 107 نفر در روز مي رسيد اين در حالي است که در ماه اول سال جاري ميلادي (ژانويه) اين ميزان به 79 نفر اهدا کننده در روز رسيد.
دکتر شاه بختي گفت: طي 6 ماه اول سال جاري ميلادي 12 هزار ليتر پلاسماي اهدايي هموطنان براي تهيه داروي بيماران کشور به شرکت آلماني بيوتست ارسال شد که قرار است تا پايان سال جاري ميلادي ميزان پلاسماهاي ارسال به 25 هزار ليتر برسد.
وي با بيان اين که امروز 6 هزار ليتر پلاسماي اهدايي به شرکت آلماني ياد شده براي تهيه داروهاي آلبومين، فاکتور 8 و 9 و ايمونوگلوبولين هموطنان ارسال شد گفت: براساس قرارداد با اين شرکت بايد به ازاي هر ليتر پلاسماي اهدايي 160 واحد بين المللي فاکتور 8، 200 واحد بين المللي فاکتور 9 و 4 گرم ايمونوگلوبولين و 23/5 گرم آلبومين براي بيماران کشور استحضار شود.
براساس يک گزارش از سال 85 تا الان 28 هزار ليتر پلاسماي اهدايي هموطنان توسط شرکت بيودارو به خارج کشور ارسال شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99983s, 18q