سمن ها بيشترين اثربخشي را در درمان اعتياد دارند

۱۳۸۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 16275
سمن ها بيشترين اثربخشي را در درمان اعتياد دارند
طه طاهري در مراسم اختتاميه پنجمين المپياد ورزشي جشنواره عقاب طلايي که به مناسبت روز جهاني مواد مخدر در مجموعه فرهنگي شقايق تهران برگزار شده است افزود: فعاليت سمن ها در درمان اعتياد در مقايسه با فعاليت هاي درماني که در حوزه وزارت بهداشت صورت مي گيرد به مراتب بيشتر است.
وي با اشاره به الگوي موفق درمان اعتياد از طريق پرداختن به ورزش تصريح کرد: درمان اعتياد جسمي نيست بلکه بايد انديشه و رفتارهاي فکري معتاد تغيير کند تا درمان اعتياد با موفقيت همراه باشد.
طاهري اظهار داشت: کنگره شصت به عنوان يکي از نهادهاي مردمي براي درمان اعتياد متوسل به روشهاي نويني همچون پرداختن به ورزش شده که اين موضوع موفقيت هاي زيادي در حوزه ترک اعتياد به دنبال داشته است.
وي تاکيد کرد: تلاش مي کنيم اين روش را به عنوان روش سلامت مورد حمايت بيشتر قرار داده و به دنيا اعلام کنيم اين روش توانايي جهاني شدن دارد.
به گفته وي ما اين مدل درمان را مي خواهيم در دنيا اثبات کنيم که اگر سرمايه گذاري بيشتر در اين بخش باشد اثرگذاري بيشتري هم خواهد داشت.
طاهري گفت: بايد به دنبال درمان رفتارهاي اعتياد برويم و موفقيت کنگره شصت به اين جهت است که توانسته در درمان هاي رفتارهاي اعتيادي پيشرو باشد.
وي افزود: اگر انسان بتواند رفتار اعتيادي را که باعث گرايش او به اعتياد شده تغيير دهد درمان اعتياد کار سختي نخواهد بود.
وي با اشاره به اين که اگر رفتار اعتيادي را از فرد معتاد بگيريم درمان قطعي خواهد بود افزود: به اين موضوع مهارتهاي زندگي هم در جامعه امروزي مي گويند ولي در کنار اين ها بايد مهارت نيايش که از همه مهمتر است جدي گرفته شود و مباحث تئوري مربوطه نيز در کنار اين روش براي ثبت جهاني لحاظ کنيم.
وي تاکيد کرد: نظام به دنبال تاييد جريان کنگره شصت به عنوان يک روش موفق در ترک اعتياد است بنابراين ما به همه کساني که کمک کنند يک فرد معتاد احيا شود به صورت همه جانبه، مادي و معنوي، آموزشي در حد توان کمک مي کنيم.
طاهري خاطر نشان کرد: سمن ها براي فعاليت در حوزه درمان اعتياد مجوز رسمي دارند، آنها نه تنها تهديد نيستند بلکه فرصتي هستند براي اين که افراد معتاد با حضور در اين تشکل ها در خصوص درمان اعتياد خود گام بردارند.
وي اظهار داشت: آنهايي که مي گويند سمن ها تهديد هستند بروند پايه فکري خود روي ملت را نگاه کنند تا به اثرگذاري آنها در درمان اعتياد پي ببرند.
پنجمين المپياد ورزشي جشنواره عقاب طلايي از سوي تربيت بدني انجمن ترک اعتياد (کنگره شصت) به مناسبت روز جهاني مواد مخدر با حضور تعدادي از معتادان بهبود يافته در اين کنگره در 14 رشته ورزشي که مصوبات آن از سال پيش آغاز شده بود امروز با معرفي تيم ها و نفرات برتر در رشته هاي ورزشي به کار خود پايان داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74916s, 18q