وضعیت بحرانی هوا در کرمانشاه/ آلودگی هوای کرمانشاه 21 برابر حد مجاز

۱۳۸۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۱ - کد خبر: 16280
وضعیت بحرانی هوا در کرمانشاه/ آلودگی هوای کرمانشاه 21 برابر حد مجاز
حمیدرضا صمد زاده در گفتگو با مهر در کرمانشاه، میزان غلظت گرد و غبار در هوای کنونی استان را سه هزار و 192 میکروگرم بر متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان بیش از 21 برابر حد مجاز است.
هم اکنون گرد و غبار شدیدی هوای استان کرمانشاه را فرا گرفته و زندگی عادی مردم را به شدت مختل کرده در عین حال پرواز صبح امروز فرودگاه کرمانشاه نیزبه دلیل کاهش شدید دید لغو شده است.
بر اساس آخرین گزارشات دریافتی تاکنون دهها بیمار به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی ناشی از این گرد و غبار در بیمارستانهای کرمانشاه بستری شده اند.
علی محمد زورآوند کارشناس هواشناسی کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هم اکنون میزان دید در شهر کرمانشاه حداکثر 100متر است که این شرایط در شهرستانهای سرپل ذهاب و قصر شیرین به کمتر از 50 متر رسیده است.
به دلیل شدت آلودگی هوا در شهرستان مرزی قصر شیرین فرماندار این شهرستان طی اطلاعیه ای تمامی ادارات این شهرستان را تعطیل اعلام و از مردم خواست که از منازل خود خارج نشوند.
به دلیل شرایط بحرانی به وجود آمده هم اکنون جلسه ای ویژه ای با حضور مدیران استان تشکیل شده تا آخرین وضعیت را بررسی نمایند.
استان کرمانشاه به دلیل همجواری با کشورعراق در اغلب ماه های سال به ویژه فصل تابستان شاهد گرد غبار شدیدی که از بیابانهای این کشور و عربستان ناشی می شود، است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.58635s, 18q