استفاده از دستمال نمدار مفيدتر از ماسك است

۱۳۸۸/۰۴/۱۷ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 16301
استفاده از دستمال نمدار مفيدتر از ماسك است
زارع‌نژاد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه در اين روزهاي تعطيل، تمام بيمارستان‌ها و مراكز درماني اعم از بخش اداري و غير اداري باز هستند و به ارائه خدمات مي‌پردازند، گفت: در بيش از 30 نقطه شهر تهران نيز اكيپ اورژانس مستقر شده است.

وي ادامه داد: توصيه ما اين است كه افراد مسن و كودكان كم سن و سال در اين شرايط كمتر از منزل خارج شوند و بيماران مبتلا به بيمارهايي مزمن ريوي و قلبي عروقي از ترددهاي غير ضروري بپرهيزند و مردم نيز از مسافرت به شهرهاي آلوده تا آنجا كه ممكن است خودداري كنند و سفر خود را به تعويق بيندازند.

وي گفت: شهرونداني كه در شهرهاي آلوده قرار دارند از ترددهاي غير ضروري بپرهيزند و حتي‌الامكان از وسيله نقليه شخصي خود استفاده نكنند، چرا كه آلودگي سوختي نيز به اين آلودگي اضافه خواهد شد.

مدير كل روابط عمومي وزارت بهداشت همچنين در مورد استفاده مردم از ماسك گفت: وقتي از ماسك استفاده مي‌شود بعد از مدتي اين ماسك خود مرطوب مي‌شود و باعث جذب آلودگي‌ها مي‌شود و در واقع استفاده از ماسك تاثير چنداني ندارد، مگر استفاده از آن در كوتاه مدت و كمتر از يك ساعت آن هم در مناطق خيلي آلوده كه در آن گرد و غبار بسياري وجود دارد و به نظر مي‌رسد استفاده از دستمال نمدار در اين مناطق آلوده مفيدتر از ماسك است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.3239s, 18q