افزايش ‌٢/٠ درصدي نرخ رشد جمعيت كشور طي سال‌هاي اخير

۱۳۸۸/۰۴/۲۱ - ۱۱:۰۸ - کد خبر: 16345
افزايش ‌٢/٠ درصدي نرخ رشد جمعيت كشور طي سال‌هاي اخير
دكتر حسن امامي رضوي در مراسم روز جهاني جمعيت با بيان اين كه نرخ رشد جمعيت در برخي از نقاط كشور دو و در برخي يك برآورد شده است، افزود: بنابراين متوسط نرخ رشد جمعيت در كشور 6/1 بوده است.

وي با بيان اين كه كاهش نرخ رشد جمعيت در كشور ناشي از باروري است نه مهاجرت، گفت: حتي در كاهش نرخ رشد جمعيت و كاهش باروري كلي بايد برخي از زوج‌هاي جوان را به فرزندآوري تشويق كرد. اگر در اين زمينه بي پروا عمل شود، شايد با رشد منفي جمعيت كشور روبرو شويم.

معاون سلامت وزارت بهداشت با تاكيد بر وجود تعادل در سياست‌هاي كشوري، يادآور شد: در عين حال بايد از موقعيت فعلي جمعيتي (جمعيت جوان كشور) به عنوان مولد اقتصادي بهره برد.

امامي رضوي با تاكيد بر ضرورت كاهش نرخ بيكاري، افزايش توليد، رشد اقتصادي و بهره‌وري، گفت: سياستگذاران سلامت اين موضوع را بايد به كرات متذكر شوند.

وي با بيان اين كه توجه به زنان و خانواده‌ها در بحران‌هاي اقتصادي در سراسر دنيا مطرح است، افزود: نهادهاي خانواده بايد محور تمام فعاليت‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي باشد.

گفتني است، بيستمين سالگرد روز جهاني جمعيت به همت دفتر صندوق جمعيت سازمان ملل متحد و وزارت بهداشت و با حضور دكتر كامران باقري لنكراني، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دكتر حسن امامي رضوي معاون سلامت وزير بهداشت، «سانيل نورالله» هماهنگ كننده دفتر سازمان ملل متحد در جمهوري اسلامي ايران و «شويون سو» نماينده صندوق جمعيت سازمان ملل متحد در جمهوري اسلامي ايران، با شعار توجه به جوانان و خانواده‌ها در رويارويي با بحران‌هاي اقتصادي امروز در سالن همايش‌هاي بين‌المللي رايزن برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.34434s, 18q