در دوران بارداري از غذاهاي سرخ شده و پرچربي استفاده نشود

۱۳۸۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 16361
در دوران بارداري از غذاهاي سرخ شده و پرچربي استفاده نشود
دكتر انصاري در گفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: زنان در سن زير 18 سال يا بالاي 36 سال، زنان داراي بيماري‌هاي خاص، زنان داراي فواصل بارداري كمتر از دو سال و يا مادراني كه بيش از سه بارداري را تجربه مي‌كنند، از گروه‌هايي هستند كه از نظر تغذيه‌اي به توجه بيشتري نياز دارند.

وي افزود: در صورتي كه مادري با داشتن يكي از اين شرايط باردار شود، تا چهار ماه نخست به علت تقسيمات سلولي جنين، نياز به تامين ريز مغذي‌هايي نظيرآهن، يد و ويتامين A دارند كه توجه به تامين اين مواد از اهميت بالايي برخوردار است.

اين متخصص تغذيه متذكر شد: در مجموع در سه ماهه نخست بارداري يك زن باردار بايد حدود 100 تا 150 كيلو كالري انرژي بيشتر از قبل دريافت كند. در صورتي كه مادر به علت ويار نتواند اين ميزان انرژي را مصرف كند، بايد تعداد دفعات غذا را بيشتر و ميزان غذا در هر وعده را كمتر كند.

انصاري گفت: در شرايطي كه در دوره بارداري پراشتهايي به وجود آيد بايد بيشتر از سبزيجات، سالاد، مرغ و ماهي كباب شده استفاده شود.

وي عنوان كرد: در سه ماهه دوم و سوم بارداري توجه به تامين انرژي و پروتئين بيشتر از تامين ريزمغذي‌ها مورد توجه است و بايد از ميان‌وعده‌هايي كه حاوي سه گروه غذايي باشد، مانند ميان‌وعده‌هاي شامل شير، ميوه، خرما و يا گوجه فرنگي، نان و پنير استفاده ‌شود.

اين متخصص تغذيه بيان كرد: در اين دوره مصرف سه تا پنج وعده ميوه و سبزي در حد 100 تا 150 گرم از ميوه‌هاي تازه و فصلي لازم است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65761s, 19q