نورمستقيم آفتاب و استفاده از سولاريوم، چين و چروك زودهنگام پوست را سبب مي‌شود

۱۳۸۸/۰۴/۲۴ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 16383
نورمستقيم آفتاب و استفاده از سولاريوم، چين و چروك زودهنگام پوست را سبب مي‌شود
دکتر بهروز باريک بين متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با ايسنا ، برنزه كردن پوست در سواحل دريا يا استخرهاي روباز را از جمله آسيب‌هاي شايع پوست در فصل تابستان عنوان كرد و گفت: برنزه کردن پوست خطرات جدي و گاه جبران ناپذيري براي پوست به دنبال دارد.

وي با بيان اين كه گاهي افراد به منظور برنزه کردن پوست خود مدت‌ها تحت تابش مستقيم خورشيد قرار مي‌گيرند، افزود: اشعه ماوراء بنفش نورخورشيد سبب برنزه شدن پوست مي‌شود؛ اين در حالي است كه اين برنزه شدن و زيبايي ظاهري پوست عوارضي مانند ايجاد لکه‌هاي پوستي و چين و چروک را به دنبال دارد.

اين متخصص پوست و مو توصيه كرد كه افراد تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض مستقيم نورخورشيد براي برنزه کردن پوست خودداري کنند؛ چرا که تابش نور آفتاب با وجود تمام فوايد آن، اگر مستقيم و طولاني مدت باشد در نهايت مرگ را در پي دارد.

دکتر باريک بين در ادامه استفاده از سالن‌هاي مجهز به سولاريوم را خطرناک و سرطان‌زا عنوان كرد و گفت: راه‌هاي مناسبي براي جايگزين کردن اين روش وجود دارد از جمله اين که فرد مي‌تواند براي آرامش يافتن به جاي استفاده از آفتاب؛ ورزش، شنا در فضاي سر بسته يا پياده‌روي را جايگزين کند و براي برنزه کردن از کرم‌هاي برنزه کننده استفاده کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.6656s, 19q