آلودگي هوا مي‌تواند آثار سوئي بر جنين داشته باشد

۱۳۸۸/۰۴/۲۴ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 16388
آلودگي هوا مي‌تواند آثار سوئي بر جنين داشته باشد
دکتر محمدرضا محمد حسني درباره آلودگي هوا اعلام کرد: آلودگي هوا همچنان در وضعيت هشدار قرار دارد ولي نسبتاً به روزهاي سه شنبه و چهارشنبه که تعطيل بوده در حال حاضر وضعيت آلودگي هوا بهتر از روزهاي قبل است ولي هنوز شهروندان اصول ايمني را بايد رعايت کنند.

دکتر محمد حسني در ادامه افزود: رسانه‌ها براي اطلاع رساني به مردم بسيار تلاش کردند و اقداماتي هم از سوي مقامات مسئول ارائه شد. البته هنوز کار آماري در اين زمينه صورت نگرفته است. همچنين مشکلات تنفسي در اين وضعيت 70 درصد افزايش پيدا کرده است؛ به طوري كه ميزان مراجعه بيماران قلبي به پنج برابر رسيده بود و وزارت بهداشت نيز اعلام کرد گزارش آماري دقيق از پيامدها و عواقب اين اتفاق نيازمند يک روند طولاني است.

دبير انجمن آرترواسکلروز كه در راديو ايران سخن مي‌گفت، خاطرنشان كرد: آلودگي هوا به معني افزايش ميزان گازهاي سمي و يا ذرات مايع و يا جامد در غلظت‌هايي است که تهديد کننده سلامت باشند.

وي افزود: بحث آلودگي هوا به مراتب از آلودگي آب بدتر است زيرا آلودگي آب را مي‌توان به راحتي تصفيه و به صورت جوشانده استفاده کرد اما امکان جلوگيري از تنفس و يا استنشاق نيست
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71041s, 18q