بابونه بجنوردي در درمان زخم معده و ورم معده موثر است

۱۳۸۸/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 16414
بابونه بجنوردي در درمان زخم معده و ورم معده موثر است
دكتر علي‌اكبر عامري در گفت‌وگو با ايسنا افزود: گياه بابونه بجنوردي يكي از گياهان دارويي منحصر به فرد است كه فقط در خراسان شمالي مي‌رويد.

وي ادامه داد: بابونه بجنوردي گياهي دو لپه دائمي كوچك و از خانواده آستراسه يا آفتابگردان است، ارتفاع اين گياه تقريبا 30 سانتي‌متر و داراي بويي معطر است.

به گفته وي، اين گياه در چمنزارها و اراضي شني خراسان شمالي مي‌رويد.

عامري در خصوص شكل ظاهري اين گياه نيز گفت: رنگ ساقه بابونه بجنوردي، سبز مايل به سفيد است كه داراي برگهاي كوچك متناوب با بريدگي‌هاي باريك نامنظم و پوشيده از كرك است.

وي زمان رويش بابونه بجنوردي را فصل تابستان عنوان كرد و افزود: يكي از مهمترين خواص اين گياه درمان زخم معده و ورم معده است كه اين امراض به وسيله اين گياه به آساني التيام مي‌يابد. همچنين بابونه تقويت كننده اعصاب نيز مي‌باشد.

عامري، درمان سردرد و ميگرن، خرد كردن و دفع‌ سنگ مثانه، تسكين دردهاي عضلاني، تقويت‌ معده، درمان كم‌ خوني و ورم روده و همچنين رفع كرم معده و روده را از ديگر خواص دارويي اين گياه ذكر كرد.

وي درباره شيوه استفاده از اين گياه براي تسكين درد معده افزود: بايد چند قاشق چاي‌خوري از گياه بابونه را در يك ليوان آب‌جوش دم كرد و صبح ناشتا آن را به مدت دو هفته ميل كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09212s, 18q