زگيل وامراض قارچي،شايع‌ترين بيماريهاي‌ قابل سرايت دراستخرها

۱۳۸۸/۰۴/۲۷ - ۱۲:۳۵ - کد خبر: 16425
زگيل وامراض قارچي،شايع‌ترين بيماريهاي‌ قابل سرايت دراستخرها
دكتر شيده يزدانيان در گفت‌وگو با ايسنا، گفت:‌ از جمله شايع‌ترين بيماريهاي عفوني كه بر اثر استفاده از استخر ايجاد مي‌شود، بيماري‌هاي قارچي و زگيل‌ها هستند.

وي در ادامه به علائم اين بيماري‌ها اشاره و اظهار كرد: علائم بيماري‌هاي قارچي بستگي به محل ايجاد شدن آن دارد، اما عموما به واسطه استفاده از دمپايي‌هاي مشترك در كف پاها و لاي انگشتها ايجاد مي‌شود. قرمزي، پوسته دادن، ترشح و ليچ افتادگي بين انگشتها از جمله علائمي است كه مي‌توان بدان اشاره كرد.

وي افزود: زگيل‌ها ضايعاتي هستند كه در كف پاها ايجاد ‌شده معمولا دردناك و با خونريزي همراه هستند و به دليل مسري بودن،‌ در صورتي كه به موقع مداوا و درمان نشوند، به قسمت‌هاي ديگر نيز سرايت پيدا مي‌كنند.

دكتر يزدانيان مهمترين راه جلوگيري از اين بيماري‌ها را پيشگيري عنوان كرد و افزود: استفاده از حوله، دمپايي و لباس مخصوص فرد، دوش گرفتن قبل و بعد از استفاده از استخر، استفاده از حوضچه‌هاي حاوي مواد ضد عفوني كننده و استفاده از لوسيون‌هاي مخصوص بدن مي‌تواند به پيشگيري بيماري‌ها كمك بسزايي كند.

وي با بيان اين كه ميزان استفاده از كلر در استخرها بايستي در حد متعادل باشد، گفت: بيماري ديگر شايع در اين زمينه، خشكي، زبري و خارش پوست يا آلرژي است كه در واقع در ارتباط با كلر مي‌باشد.

يزدانيان در پايان تصريح كرد: با توجه به مسري بودن بيماري‌هاي پوستي ناشي از استفاده از استخر، افراد حتما مي‌بايست مسائل بهداشتي را رعايت كرده و در صورت ابتلا به بيماري ها به پزشك متخصص مراجعه كنند تا اينكه ساير افراد مبتلا نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.10226s, 18q