ليزرتراپي در درمان عارضه سلوليت موثر است

۱۳۸۸/۰۴/۳۰ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 16460
ليزرتراپي در درمان عارضه سلوليت موثر است
دکتر زهره وطن خواه، مدرس ليزر پزشکي در دانشگاه آزاد در گفت وگو با ایسنا با بيان اين مطلب افزود: اين آسيب در بافت زير پوستي بوده و در ناحيه مبتلا باعث افزايش تجمع چربي در سلول‌هاي چربي مي‌شود. تجمع مواد چربي به صورت تکه تکه و برجسته بوده و به پوست ظاهري با فرو رفتگي‌ها و برجستگي‌هاي فراوان مي‌دهد.

وي خاطرنشان كرد: برخي هورمون‌ها، ورزش نکردن، کم تحرکي و برخي رژيم‌هاي غذايي سبب به وجود آمدن و انبار شدن چربي‌ها در زير پوست مي‌شود که از جمله راه‌هاي درمان اين آسيب، ليزرتراپي است.

دکتر وطن خواه تاکيد کرد: در محيط خارج از بدن ديده شده که ليزرتراپي بر روي سلول‌هاي چربي باعث ايجاد حفره‌هايي در غشاي اين سلول‌ها شده و اجازه مي‌دهد چربي از داخل به خارج سلول برود. همچنين ليزرتراپي به طور قابل توجهي، گردش خون و لنف را افزايش مي‌دهد و با آزاد سازي مواد شيميايي مانند هيستامين به طور غيرمستقيم اسفنکترهاي پيش مويرگي را فلج مي‌کند و در نتيجه باعث مي‌شود تا انبساط عروق، مدت بيشتري باقي بماند.

وي گفت: ليزر درد را در سلوليت کاهش داده و فيبرهاي کلاژن را نيز شل مي کند. ليزرتراپي بايد روي گره‌هاي لنفاوي محل درگير انجام شده و دقت شود تا در آن دوزهاي مناسب به کار رود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.2995s, 18q