موافق تجميع بخش‌هاي بهداشتي، درماني و بيمه‌اي وزارت رفاه با وزارت بهداشت هستيم

۱۳۸۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۴۸ - کد خبر: 16474
موافق تجميع بخش‌هاي بهداشتي، درماني و بيمه‌اي وزارت رفاه با وزارت بهداشت هستيم
دكتر حسن امين‌لو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وجود دو طرح در مجلس شوراي اسلامي درباره ادغام وزارتخانه‌ها اظهار كرد: كاهش تعداد وزارتخانه‌ها از 22 به 17 وزارتخانه از جمله طرح‌هايي است كه به دولت واگذار شده است.

وي ادامه داد: در قالب طرح ديگري در كميسيون امور اجتماعي مجلس تجميع دو وزارتخانه رفاه و بهداشت و تشكيل وزارت سلامت، آموزش و رفاه مطرح است.

معاون پارلماني وزير بهداشت با بيان اين كه نظر كارشناسي وزارت بهداشت در اين زمينه صرفا ادغام بخش‌هاي سلامت، بهداشت و درمان، بيمه‌هاي درمان، آموزش بهداشت و پژوهش پزشكي است، گفت: ساير بخش‌هاي وزارت رفاه (بخش‌هاي حمايتي) بايد با نهادهاي حمايتي تجميع شود.

دكتر امين‌لو با بيان اينكه هم اكنون وزارت بهداشت متولي و پاسخگوي سلامت كشور است اما منابع مالي سلامت به حوزه‌اي ديگر تعلق دارد، افزود: اين عدم يكپارچگي با مشكلاتي همراه بوده است و باعث شده مديريت به نحو شايسته‌اي انجام نگيرد.

وي درباره ادغام صندوق‌هاي بيمه تامين اجتماعي با وزارت بهداشت هم به ايسنا گفت: بخش‌هايي از سازمان‌هاي بيمه تامين اجتماعي مربوط به مستمري بگيران و بازنشستگان به حوزه سلامت ارتباطي ندارد. از اين رو ادغام اين بخش‌ها با وزارت بهداشت الزامي نيست. همچنين بايد بيمه درمان به سلامت ارتقا يابد.

گفتني است، وزارت رفاه و تامين اجتماعي در سال 1383 و پس از تصويب قانون نظام جامع تامين اجتماعي در مجلس ششم تشکيل شد و با تشكيل آن، سازمان‌هاي بيمه خدمات درماني وابسته به وزارت بهداشت از حوزه سلامت جدا و به وزارت جديد التاسيس منتقل شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.4371s, 18q