«آنفلوآنزاي خوكي» مجلسی شد!

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۸:۱۲ - کد خبر: 16475
«آنفلوآنزاي خوكي» مجلسی شد!
دكتر عليرضا مرندي، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا، با ابراز نگراني از شيوع آنفلوآنزاي خوكي در كشور، گفت: وزارت بهداشت براي پيشگيري از اين بيماري خطرناك بايد بدون ايجاد ترس و هراس ميان مردم، به ارائه آموزش‌هاي پيشگيرانه بپردازد.

وي با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در اين باره، گفت: مشاهدات نشان مي‌دهد وزارت بهداشت، اقدامات مقدماتي را جهت پيشگيري و مقابله با بيماري آنفلوآنزاي خوكي انجام داده است.

وي با تاكيد بر لزوم افزايش آگاهي كليه اقشار جامعه نسبت به بيماري آنفلوآنزاي خوكي، اظهار كرد: بايد عمق آگاهي پزشكان و جامعه پزشكي كشور در زمينه آنفلوآنزاي خوكي افزايش يابد و سطح اطلاعات مردم را جهت پيشگيري از اين بيماري و شيوه‌هاي انتقال آن بالا برد.

به گفته مرندي، بايد برنامه‌هاي آموزشي و راهكارهاي مقابله با آنفلوآنزاي خوكي را بدون ايجاد نگراني و اضطراب به مردم ارائه دهيم تا كمتر گرفتار اين بيماري شوند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاكيد بر اين‌كه در حال حاضر بايد به آموزش عمومي و آموزش پزشكي توجه بيشتري شود، اظهار كرد: اگر خداي ناكرده شيوع بيماري ابعاد گسترده‌تري يابد، وضعيت متفاوت مي‌شود، اما در حال حاضر بايد به آموزش بيشتر و مستمر پرداخته شود.

نماينده مردم تهران در خانه ملت با ابراز نگراني از شيوع آنفلوآنزاي خوكي آن را به برگ خزان تشبيه كرد و گفت: تعداد افرادي كه توسط اين بيماري كشته مي‌شوند به شدت آنفلوآنزا بستگي دارد و از آنجا كه واكسني براي اين بيماري وجود ندارد و تا زماني كه واكسن آن ساخته شود، خسارات و مرگ و مير زيادي ايجاد مي‌شود، اما بايد تمام تلاش به كار گرفته شود تا روند انتقال بيماري از فردي به فرد ديگر، كاهش يابد، به همين علت است كه مسائل آموزشي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.

موضوع آنفلوآنزاي خوكي پس از بازگشايي مجلس در كميسيون بهداشت و درمان پيگيري مي‌شود

مسعود پزشكيان، نماينده مردم تبريز نيز گفت: موضوع آنفلوآنزاي خوكي پس از بازگشايي مجلس در كميسيون بهداشت و درمان پيگيري مي‌شود.

وزير سابق بهداشت نيز در گفت‌وگو با ايسنا در خصوص شيوع آنفلوآنزاي خوكي، همچنين تاكيد كرد: اگر جهت اقدامات پيشگيرانه نياز به كمك مجلس باشد كميسيون بهداشت و درمان آمادگي دارد تا با كمك به وزارت بهداشت از شيوع اين بيماري پيشگيري شود و قصوري در اين راستا صورت نگيرد.

پزشكيان در پايان تصريح كرد: بيماري آنفلوآنزاي خوكي در ايران تنها از طريق افرادي كه وارد كشور مي‌شوند قابل انتقال است كه سعي مي‌كنيم اين موضوع را از طريق مجلس پيگيري كنيم تا با اعمال اقدامات پيشگيرانه با شيوع آنفلوآنزاي خوكي مقابله شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.2578s, 18q