همه مردم بايد در برابر آنفلوآنزاي فصلي واكسينه شوند

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۸:۴۳ - کد خبر: 16481
همه مردم بايد در برابر آنفلوآنزاي فصلي واكسينه شوند
، واكسن آنفلوآنزاي فصلي معمولا در ماه‌هاي سپتامبر و اكتبر وارد بازار مي‌شود و كارشناسان بهداشتي مي‌گويند؛ از آنجا كه اوج اين بيماري در آمريكا در ماه ژانويه است لذا بهترين ماه براي واكسيناسيون آن تا پايان ماه ژانويه يعني اولين ماه هر سال ميلادي است. اما امسال شرايط متفاوت خواهد بود؛ چرا كه ويروس جديد آنفلوآنزاي خوكي H1N1 در تمام طول تابستان به چرخه حيات خود ادامه داده و شركت‌هاي داروسازي در نقاط مختلف دنيا در تلاش هستند تا واكسن جداگانه‌اي را عليه اين زنجيره جديد ويروسي توليد كنند.

سازمان غذا و داروي آمريكا در بيانيه‌اي تاكيد كرد كه واكسن آنفلوآنزاي فصلي در برابر ويروس جديد H1N1 بي تاثير است و نمي‌تواند در برابر اين نوع جديد آنفلوآنزا از بدن محافظت كند.

در اين بيانيه آمده است: هرچند واكسن آنفلوآنزاي فصلي عليه ساير زنجيره‌هاي ويروسي اين بيماري كه انتظار مي‌رود فعال شوند، موثر خواهد بود اما در برابر ويروس آنفلوآنزاي خوكي كه در سال 2009 بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهاني، همه گيري آن اعلام شد، ناتوان است. اما با اين وجود تزريق واكسن آنفلوآنزاي فصلي به تمام آمريكايي‌ها توصيه شده است.

دولت آمريكا نيز از سوي ديگر اعلام كرد كه واكسن آنفلوآنزاي خوكي بايد تا اواسط ماه اكتبر امسال موجود باشد و احتمالا قبل از همه بايد در اختيار جوانترها و كودكان قرار بگيرد. كاركنان بيمارستانهاي مراكز بهداشتي هم از جمله كساني هستند كه براي واكسيناسيون در برابر اين بيماري در رديف اول قرار دارند. در حال حاضر شش شركت آمريكايي براي بازار اين كشور واكسن آنفلوآنزاي فصلي توليد مي‌كنند.

آمارها حاكيست؛ سالانه بين 5 تا 20 درصد از مردم آمريكا به آنفلوآنزا مبتلا مي‌شوند و حدود 36 هزار نفر از آنها جان خود را از دست مي‌دهند. در سطح جهاني نيز اين بيماري سالانه بين 250 تا 500 هزار قرباني مي‌گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.73192s, 18q