مراقب استخرها باشید،آب آلوده عامل انتقال عفونت‌هاي قارچي در زنان

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۲ - کد خبر: 16484
مراقب استخرها باشید،آب آلوده عامل انتقال عفونت‌هاي قارچي در زنان
دکتر مهناز آرام متخصص زنان در گفت وگو با ايسنا گفت: استفاده زنان از استخرهاي آلوده‌اي که با کلر ضد عفوني نمي‌شوند سبب انتقال انواع عفونت‌هاي قارچي مانند کانديدا آلبيکن، عفونت‌هاي باکتريايي و ميکروبي مانند عفونت کلاميديايي مي‌شود.

وي در مورد افرادي که مستعد ابتلا به عفونت‌هاي قارچي هستند؛ گفت: زناني که از قرص جلوگيري از بارداري استفاده مي‌کنند، همچنين کساني که سيستم ايمني ضعيفي دارند و ديابتي‌ها، مستعد ابتلا به عفونت‌هاي قارچي از طريق آب آلوده هستند.

دکتر آرام افزود: عفونت‌هاي قارچي بيشترين تاثير منفي را در زنان باردار دارد که در حالت پيشرفته منجر به پارگي کيسه آب مي‌شود.

وي در ايجاد عفونت‌ها، محيط گرم و مرطوب را موثر دانسته و توصيه کرد: بهتر است افراد پس از استخر استحمام کرده و به طور کامل خود را خشک نموده و از لباس‌هاي نخي استفاده کنند.

وي در ادامه افزود: کساني که از طريق آب آلوده استخر مبتلا به عفونت مي شوند مي‌توانند از پماد کليترومازول استفاده كنند. همچنين افراد حساس بهتر است هفته‌اي دو بار از اين پماد استفاده كنند.

دکتر آرام در پايان تاكيد كرد: استفاده از وايتکس در بعضي از استخرها به جاي کلر نمي‌تواند به طور کامل از بين برنده عفونت‌هاي موجود در آب آلوده استخر باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.31777s, 18q