اولين جلسه شوراي سلامت دهان و دندان تشكيل شد

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۲ - کد خبر: 16485
اولين جلسه شوراي سلامت دهان و دندان تشكيل شد
اعضا شوراي سلامت دهان و دندان در اولين جلسه از دور دوم اين شورا كه با حضور دكتر لنكراني رييس شورا و دكتر سيدعلي رياض مشاور وزير در امور دندانپزشكي تشكيل شده بود به بررسي مسائل، مشكلات، دستاوردها، پيشرفتها و وضعيت فعلي دندانپزشكي در كشور پرداختند.

دکتر لنکراني در اين جلسه ضمن قدرداني از تلاش اعضاي اين شورا گفت: ما با نگاهي به گذشته متوجه پيشرفت و تعالي که در دندانپزشکي کشور اتفاق افتاده است، مي‌شويم.

وي با اشاره به وجود حجم سنگين کار در حوزه دندانپزشکي با تاکيد بر اولويت‌بندي مسائل گفت: ما بيش از هرچيز نياز به اولويت‌بندي در بخش دندانپزشکي کشور داريم. اولويت‌بندي يک اصل درسياست‌گذاري است تا دچار سرگرداني نشويم و گلوگاه‌ها را بهتر بشناسيم و بتوانيم با برنامه پيش برويم.

وي افزود: ما در اين مدت در دندانپزشکي تجربه خوبي کسب کرديم و به پيشرفت‌هايي هم نائل شديم. مثلاً با وجودي که در گذشته نشريات دندانپزشکي بين نشريات علمي پژوهشي کشور از سطح بالايي برخوردار نبود، اما در حال حاضر ما مقالات علمي خيلي خوبي داريم که حتي ارجاع خارجي به فارسي هم دارد. لذا ما به آينده دندانپزشکي کشور بسيار اميدواريم.

همچنين در اين جلسه دکتر سيدعلي رياض دبير شوراي سلامت دهان و دندان نيز با اشاره به اين که اين شورا از 3 سال قبل کار خود را با عنوان شوراي دندانپزشکي آغاز کرده، گفت: بعد از اصلاح آيين نامه داخلي، در حال حاضر اولين جلسه از دور دوم اين شورا با عنوان "شوراي سلامت دهان و دندان" با 13 نفر عضو که همه از رجال عملي، اجرايي و صنفي جامعه دندانپزشکي هستند، تشکيل شده و سعي مي‌شود همه زواياي مختلف آموزشي، سلامت، پژوهشي و خدمت رساني درزمينه دندانپزشکي را مورد نظر قرار دهد؛ به نحوي که حامي سياست‌گذاري خدمات دندانپزشکي براي مردم و در جهت اهداف نظام سلامت جمهوري اسلامي ايران باشد.

بنا براين گزارش، براساس آيين‌نامه شوراي سلامت دهان ودندان، تنظيم سند چشم‌انداز سلامت دهان و دندان در راستاي چشم‌انداز ايران 1404 شمسي، تهيه و تنظيم لوايح، مقررات و آيين‌نامه‌هاي اجراي مرتبط با سلامت دهان و دندان، پيشنهاد تنظيم برنامه راهبردي در راستاي سياست‌هاي مرتبط با سلامت دهان و دندان کشور در همه سطوح و مقاطع و حرف وابسته، هماهنگ سازي ساختمان‌هاي بخش دولتي، خصوصي، امور خيريه و سازمان‌هاي مردم نهاد، انجمن‌هاي علمي و ساير سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط و پيشنهاد تعرفه‌هاي دندانپزشکي به نهادهاي ذيربط براي تصويب از وظايف اين شورا است.

گفتني است، دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي، مديرکل سلامت دهان و دندان معاونت سلامت، نماينده سازمان نظام پزشکي، يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، يک نماينده از انجمن‌هاي صنفي دندانپزشکي و يک نفر از اصحاب رسانه ويِژه سلامت از اعضاي اين شورا مي‌باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.22347s, 18q