يكسان بودن تعرفه‌ها در همه نقاط كشور از مشكلات تعرفه‌هاي درمان است

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۲ - کد خبر: 16486
يكسان بودن تعرفه‌ها در همه نقاط كشور از مشكلات تعرفه‌هاي درمان است
دكتر باقري لنكراني كه در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت با اشاره به خطر افزايش بيماريهاي عفوني گوارشي در آغاز فصل گرما گفت: تاكنون در كشور هيچ موردي از بيماري‌هاي وباي بومي نداشتيم و تنها يكي، دو مورد در ابتداي سال بوده است كه از يكي از كشورهاي همسايه آمده بودند و جزو آمار ما محسوب نمي‌شوند.

وي با بيان اينكه اين موضوع نشان دهنده اين است كه خود مردم توصيه‌هاي وزارت بهداشت را در اين زمينه جدي گرفته‌اند، خاطرنشان كرد: بايد مردم به بحث رعايت بهداشت فردي، شست‌وشوي دستان هنگام ورود به منزل و قبل از غذا خوردن، رعايت روش ضد عفوني كردن ميوه جات نظير استفاده از مواد باكتري كش و شوينده براي جلوگيري از آلودگي‌هاي انگلي و استفاده از آب آشاميدني سالم مورد توجه قرار دهند.

وزير بهداشت با تاكيد بر اينكه خوشبختانه در مجموعه شبكه آبرساني شرايط ما بسيار خوب است خاطر نشان كرد: احيانا اگر در بعضي از جاها مشكلي پيش بيايد با هماهنگي وزارت نيرو براي اصلاح آن اقدام مي شود به همين دليل آب آشاميدني لوله كشي ما كاملا مورد تاييد است.

وي افزود: البته اتفاق مي‌افتد در سفرها و يا در بعضي از نقاط آب آشاميدني از منبع يا از جاهايي تامين شود كه مورد تاييد ما نيست كه بايد به آنها دقت كرد و بايد در سفرها از آب آشاميدني مطمئن استفاده كرد.

وزير بهداشت در خصوص امكان توزيع مواد غذايي و طبخ آن در رستوران‌هاي مختلف گفت: خوشبختانه با راه‌اندازي مركز اطلاع رساني از سال گذشته اقدام خوب مردمي در اين زمينه انجام شد كه تا كنون نزديك به 5 هزار تماس تلفني در اين رابطه داشته‌ايم كه مردم گزارش دادند و ما نيز آنها را پيگيري كرديم.

وي با بيان اينكه اين مركز يك نظارت مردمي خوبي را فراهم كرده است اظهار كرد: امسال كار ديگري كه در اين رابطه انجام شده است انعقاد تفاهم نامه‌اي با مجامع صنفي كشور است كه از خود آنها براي نظارت‌ها استفاده شود كه اميد است اينها كمك كنند تا جنبه نظارتيمان را تقويت كنيم.

باقري لنكراني در خصوص برنامه‌هاي وزارت بهداشت در زمينه تعرفه بخش خصوصي كه قرار بوده است به كارگروه دولت برود گفت: نامه معاونت سلامت براي سازمان نظام پزشكي نوشته شده كه در آن مواردي كه فكر مي‌كرديم احتياج به اصلاح دارد مطرح شده است.

وي افزود: تلاشمان اين است كه در فضاي تفاهمي و با مشاركت و هم انديشي تعرفه‌ها را به نتيجه برسانيم چرا كه به صلاح نظام سلامت اين است كه اين كارها را هرچه مي‌توانيم با تنش كمتر و با استفاده از خرد جمعي به نتيجه برسانيم.

دكتر لنكراني با بيان اينكه تلاشمان اين است كه در اين زمينه با آنها به تفاهم برسيم اظهار كرد: از آنجايي كه هر دو گروه قائل به كار كارشناسي هستند اين موضوع شاقول بسيار خوبي است و از نظر هر دو محور ارتقاي سلامت است كه همه اينها باعث مي‌شود زودتر به نتيجه برسيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16469s, 19q