سومين نوبت واكسيناسيون سراسري هپاتيت B ويژه متولدين 70 آغاز مي‌شود

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۲ - کد خبر: 16495
سومين نوبت واكسيناسيون سراسري هپاتيت B ويژه متولدين 70 آغاز مي‌شود
نوبت اول و دوم اين واكسيناسيون در بهمن و اسفند ماه سال گذشته انجام شد، طي نوبت اول يك ميليون و 256 هزار و 890 نفر و طي نوبت دوم يك ميليون و 187 هزار و 822 نفر عليه اين بيماري واكسينه شدند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، با توجه به كاهش شمار واكسينه شدگان نوبت دوم نسبت به نوبت اول و عدم مراجعه آنها به مراكز انجام واكسيناسيون، از گروه‌هاي مذكور و كليه متولدين سال‌هاي 68 و 69 درخواست مي‌كند تا با مراجعه به مراكز واكسيناسيون پيشين نسبت به تكميل واكسيناسيون خود اقدام كنند.

اين وزارتخانه تاكيد كرده است: براي حصول ايمني كامل عليه اين بيماري، انجام هر سه نوبت واكسيناسيون ضروري است.بنابراين كليه متولدين سال‌هاي 68 و 69 كه در نوبت‌هاي قبلي موفق به مراجعه و دريافت واكسن نشده‌اند مي‌توانند به مراكز بهداشتي درماني مراجعه و برنامه واكسيناسيون خود را آغاز كنند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، كليه افراد واجد شرايط براي انجام واكسيناسيون مي‌بايست در زمان مراجعه به مراكز و تكميل واكسيناسيون، كارت خود را به همراه داشته و ترجيحا به همان مركزي كه نوبت‌هاي قبلي واكسن را دريافت كرده‌اند مراجعه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.47148s, 18q