باورهاي غلط از روش‌هاي پيشگيري از بارداري در جامعه زیاد است

۱۳۸۸/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۳ - کد خبر: 16496
باورهاي غلط از روش‌هاي پيشگيري از بارداري در جامعه زیاد است
محمد اسلامي در کارگاه کشوري بررسي چالش‌ها و باورهاي غلط در مورد پيشگيري از بارداري IUD در دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار داشت: وزارت بهداشت در راستاي کاهش اين باورهاي نادرست و ارتقاي سطح آگاهي مردم، برنامه‌هاي مختلفي را برگزار کرده است.

وي ادامه داد: يکي از اين برنامه‌ها برگزاري کارگاه‌هاي مختلف بوده است که نخستين کارگاه طي سال گذشته در تبريز برگزار شد و در پايان نتايج به دست آمده در قالب يک کتاب چاپ و منتشر شد.

اسلامي عنوان کرد: اين کارگاه نيز با توسعه بيشتر به تمام مسائل مرتبط با چالش‌ها و باورهاي غلط پيشگيري از بارداري پرداخته است و در آن به راهکارهاي ارتقاي سطح آگاهي مردم توجه مي‌شود.

رئيس اداره تنظيم خانواده وزارت بهداشت با تاکيد بر نقش مهم کارکنان بخش تنظيم خانواده در مراکز بهداشتي اظهار داشت: اين افراد مي‌توانند با ارائه مشاوره‌هاي مطلوب به اصلاح و ارائه باورهاي درست روش‌هاي پيشگيري از بارداري در جامعه کمک کنند.

در ادامه اين کارگاه رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان، ميزان پوشش دهي برنامه‌هاي تنظيم خانواده را در استان بيشتر از ميانگين کشوري برشمرد و گفت: تاکنون نزديک به 76 درصد از جمعيت کردستان تحت پوشش طرح تنظيم خانواده قرار گرفته در حالي که ميانگين کشوري 66 درصد است.

طيب قديمي تصريح کرد: موضوع تنظيم خانواده، توجه به کرامت انسان، خانواده و جامعه است و توسعه اين برنامه‌ها در نهايت به نفع مردم است.

قديمي اضافه کرد: ترويج و ارائه آموزش‌هاي تنظيم خانواده و همچنين هماهنگي‌هاي بين بخشي از عوامل تاثيرگذار در راستاي ارتقاء سطح آگاهي عمومي درباره اين موضوع است.

وي در پايان گفت: اين کارگاه به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي کردستان و در دو روز با حضور 45 نفر از پزشکان و کارشناسان تنظيم خانواده دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.20175s, 18q