تسهيلات بيمه‌هاي تأمين اجتماعي در كشور بسيار اندك است

۱۳۸۸/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 16537
تسهيلات بيمه‌هاي تأمين اجتماعي در كشور بسيار اندك است
جبار كوچكي نژاد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: حمايت‌هاي تأمين اجتماعي از مردم كشور به عنوان يك اصل مهم در ديدگاه نمايندگان مجلس همواره وجود داشته است و بسياري از كشورهاي دنيا در بحث تأمين اجتماعي، بيمه را يكي از محورهاي رفاهي مردم خود قرار داده‌اند؛ ما نيز بايد تأمين اجتماعي را همگاني كنيم تا تمام مردم در بخش‌هاي مختلف شامل كارگران، زنان خانه‌دار، قاليبافان و هر فردي كه در اين كشور حضور دارد از آن بهره‌مند شود.
وي با اشاره به اينكه خانه‌داري شغلي بسيار حساس، شريف و مؤثر در سلامت خانواده است، افزود: تأمين اجتماعي بايد به تمام افراد تعميم يابد؛ زنان خانه‌دار نيز كه در استحكام خانواده نقش بسزايي ايفا مي‌كنند بايد از آن برخوردار شوند.
كوچكي نژاد ادامه داد: يكي از ضعف‌هاي تأمين اجتماعي در كشور ما اين است كه برخي از افراد از چند طريق بيمه مي‌شوند در حالي‌ كه از تسهيلات بسيار اندكي بهره‌مند هستند بنابراين بايد تأمين اجتماعي تا جايي گسترش يابد كه تمام افراد از يك جا بيمه شوند.
عضو كميسيون برنامه و بودجه در خصوص بودجه اين طرح گفت: دولت تعهداتي را در قبال گسترش تأمين اجتماعي در كشور دارد كه قانون اساسي و قوانين تنظيم شده نيز آن را تأييد مي‌كنند؛ بنابراين اگر دولت در جايي كسري اعتبار ببيند، مي‌تواند در بودجه سالانه خودش آن را اصلاح كند. طرح بيمه زنان خانه‌دار نيز با كسري بودجه و اعتبار همراه است.
وي خاطرنشان كرد: در بعضي از كشورها مانند سوِِِئد، تمام افراد تحت پوشش بيمه قرار دارند و تفاوتي ميان زنان خانه‌دار و ديگر افراد وجود ندارد در حالي‌كه در برخي از كشورها مانند چين، تأمين اجتماعي بسيار ضعيف است و بسياري از گروه‌ها مانند كارگران نيز تحت پوشش بيمه نيستند. بنابراين نگاه كشور ما نيز نسبت به تأمين اجتماعي بايد اصلاح شود..
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.78227s, 18q