اعتصاب كادر پزشكي در آمريكا مرگ و مير را كم كرد

۱۳۸۸/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۸ - کد خبر: 16569
اعتصاب كادر پزشكي در آمريكا مرگ و مير را كم كرد
كامران باقري لنكراني، دیروز در مراسم افتتاح بخش جراحي قلب بيمارستان محب در جوار بيمارستان هاشمي نژاد تهران، افزود: مهمترين توصيه براي مديريت در حديثي از حضرت امام صادق(ع) آمده است كه فرمودند 3 شرط مديريت تعريف چشم انداز درست، تدبير و تصميم درست و قاطع است.
وي گفت: نظام اقتصاد سلامت در اكثر كشورهاي دنيا به خصوص در غرب اكنون با بحران مواجه است و امروز حتي انگلستان و كشورهاي اسكانديناوي كه ادعاي نظام برتر سلامت را در جهان داشتند، پرچم سفيد را به علت تسليم بلند كرده‌اند.
وي ادامه داد: برنامه‌هاي اصلاحي در نظام سلامت از سال 80 ميلادي با حمايت بانك جهاني در دنيا آغاز شد، تحليل نقاط مثبت و منفي اين اقدامات بسيار مفصل است و امروز بيش از 3 هزار كتاب درباره اصلاحات نظام سلامت در دنيا چاپ شده است و تعداد مقالات در اين حوزه بسيار فراوان است. ما بايد از اين تجارب استفاده كنيم اما نظام بومي سلامت خودمان را طراحي كنيم.
وزير بهداشت گفت: در نگاه كلان، تأمين سلامت مردم حتماً وظيفه دولت و حاكميت است به همين علت هم طراحان قانون اساسي سلامت را مشمول اصل 43 اين قانون كردند نه اصل 44 قانون اساسي، كه نگاه درستي بود البته در واگذاري مديريت اين بخش به بخش خصوصي بايد تفكيك قائل شويم زيرا امروز واگذاري مديريت بيمارستانها حتي در مناطق محرومي مثل خراسان جنوبي نيز موفقيت آ‌ميز بوده است.
باقري لنكراني ادامه داد: تلاش براي واگذاري مديريت مراكز درماني و بيمارستانهاي دولتي به بخش خصوصي ادامه دارد البته گاهي مقاومتهايي از سوي براي دستگاه‌ها و افراد مي‌شود كه معمولاً پس از توضيح رفع مي‌شود.
وي گفت: اكنون با سيستم جديد مديريتي بيمارستانها، فقط يك بيمارستان در كشور داريم كه درآمد و هزينه آن با هم همخواني ندارد.
وزير بهداشت افزود: مدل واگذاري مديريت و خريد خدمت از بخش خصوصي در كشور ما موفق بوده است و اكنون با مدل هيئت امنايي اين مدل تقويت مي‌شود و وزارت بهداشت و دولت نيز مابه التفاوت درآمد و هزينه تمام شده خدمات اين بيمارستانها را جبران مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35214s, 18q