اولين سد دفاعي در برابر آنفلوآنزاي خوكي، واكسن آنفلوآنزاي فصلي است

۱۳۸۸/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۵ - کد خبر: 16585
اولين سد دفاعي در برابر آنفلوآنزاي خوكي، واكسن آنفلوآنزاي فصلي است
اين مقامات در بيانيه جديدي تاكيد كردند: توصيه‌هاي آنها بر ضرورت واكسيناسيون آنفلوآنزاي فصلي بويژه به دليل همه گيري آنفلوآنزاي خوكي H1N1 بايد جدي گرفته شود و تمام كودكان شش ماهه تا نوجوانان 18 ساله بايد واكسينه شوند.

پژوهشگران تصريح كردند: هرچند واكسن آنفلوآنزاي فصلي در پيشگيري از آنفلوآنزاي خوكي بي‌تاثير است و يا تاثير بسيار ناچيزي دارد اما با تزريق آن مي‌توان از ابتلاي همزمان به دو عفونت جلوگيري كرد و هم چنين تاثيرات همه گيري را در اماكن عمومي مانند مدارس، محل‌هاي كار و در كل در مراكز اقتصادي تجاري به حداقل رساند.

دكتر آنه شوچات، متخصص مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا در يك مصاحبه تلفني متذكر شد كه واكسيناسيون عليه آنفلوآنزاي فصلي بايد به محض اين كه اين واكسن وارد بازار شد و در داروخانه‌ها يا مراكز بهداشتي در دسترس قرار گرفت، تزريق شود و اين مايه كوبي تا پايان فصل آنفلوآنزا ادامه پيدا كند. سال گذشته نيز اين مركز بهداشتي تاكيد كرده بود كه تمام كودكان بايد در برابر آنفلوآنزاي فصلي واكسينه شوند.

كارشناسان بهداشتي خاطرنشان كردند: تزريق اين واكسن اگرچه يك الزام قانوني نيست اما به اندازه قانون مهم است و بايد جدي گرفته شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.57761s, 18q