آينده كودكان در گرو رفتار صحيح والدين با آنها است

۱۳۸۸/۰۵/۱۰ - ۰۹:۵۰ - کد خبر: 16606
آينده كودكان در گرو رفتار صحيح والدين با آنها است
علي ناظري آستانه در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: والدين مي توانند با پر بار كردن فعاليت‌هاي روزمره كودكان در خانه و آموزش آنان در سنين مختلف، موجب رشد شخصيت و توانايي‌هاي فرزندانشان شوند.
وي گفت: نياز نوجوان به اعتماد كردن به سايرين و محيط اطرافش افزايش مي‌يابد و قصد دارد با كسب توانايي‌ها و شايستگي‌هاي مختلف بر آن تسلط يابد كه ويژگي مهم اين دوره احساس خود مختاري است.
اين روانشناس اضافه كرد: تربيت مهمترين مسئوليت پدر و مادر نسبت به فرزند است كه آينده كودك در گرو رفتار صحيح والدين و نشان دادن عكس العمل‌هاي مناسب در موقعيت‌هاي خاص است.
ناظري آستانه افزود: در عين حساس بودن تربيت صحيح با عمل به چند نكته مي‌توان با موفقيت بدان رسيد كه والدين موفق بايد فرزندانشان را به گونه‌اي ترغيب كنند كه از درون احساس خوبي نسبت به خود داشته باشند و اعتماد به نفسشان تقويت شود و احساس كنند مورد علاقه آنها هستند.
وي اضافه كرد: اگر فرزندان توسط ما در چنين شرايطي قرار گيرند ديگر برآورده نشدن نياز به قدرت يا محبت، آنها را به سمت انحراف نمي‌كشد و اگر به كودكان ما كمك مي‌كند كه حس بهتري نسبت به خود پيدا كنند و احساس امنيت كنند.
ناظري آستانه گفت: اگر اين راه را شما نشانشان ندهيد خودشان راه‌هاي نامناسبي براي كسب احساس قدرت پيدا مي‌كنند بايد از آنها مشورت بخواهيد و به آنها اجازه انتخاب بدهيد كه نتايج طبيعي كارها را تجربه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.98726s, 18q