برنامه جهاني غذا با سه ميليارد دلار کسري بودجه مواجه است

۱۳۸۸/۰۵/۱۰ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 16617
 برنامه جهاني غذا با سه ميليارد دلار کسري بودجه مواجه است
برنامه جهاني غذا به منظور تامين مواد غذايي براي 108 ميليون نفر در 74 کشور گوناگون جهان درخواست شش ميليارد و 700 ميليون دلار کرده بود که فقط سه ميليارد و 700 ميليون دلار آن تا کنون مهيا شده است.
"جوزت شيران" مدير اجرايي برنامه جهاني غذا در واشنگتن و پيش از ورود به کاخ سفيد تصريح کرد در حال حاضر ما با سه ميليارد دلار کسر بودجه روبرو مي باشيم, و اين امر بدان معناست که مجبور هستيم تا از سهميه برنامه هاي خود در سراسر جهان کم کنيم که البته اين امر به آسيب پذيرترين قشر جامعه لطمه خواهد زد.
وي افزود براي مثال اين نهاد در نظر داشت تا در بنگلادش به پنج ميليون نفر مواد غذايي برساند ولي با وضعيتي که پيش آمده است قادر خواهد بود فقط به يک ميليون و 400 هزار نفر از آنان کمک کند و يا در کنار آن هدف بر اين بود تا تغذيه رايگان به 300 هزار کودک بنگلادشي داده شود که اکنون فقط اين برنامه براي 70 هزار نفر اجرا مي شود.
شيران گفت باوجود کمکهايي که گروه هشت قول اهدا آن را داده اند ولي هنوز مشکلات رو به رشد بسياري وجود دارد .
وي افزود مشکل تنها در ارتباط با کشاورزي نيست بلکه موضوع اين است که مردم توان دسترسي به مواد غذايي ندارند که اين امر به دليل ساختار فقري است که بر جامعه شان مستولي مي باشد و آنان را از توانايي پرداخت بهاي مواد غذايي باز مي دارد.
برنامه جهاني غذا تصريح کرد بحرانهاي غذا هنوز هم در کشورهاي در حال توسعه رو به گسترش مي باشد, که يکي از دلائل عمده اين امر نيز بهاي بالاي مواد غذايي به دليل فشار بحرانهاي مالي است.
مدير اجرايي برنامه جهاني غذا به واشنگتن رفته بود تا از مقامات آمريکايي بخواهد نيازهاي شديد و ضروري گرسنگان را در اولويت قرار داده و در کنار آن راه حلهاي طولاني مدت براي امنيت غذا بيابند.
وي همچنين در خواست کرد تا در کنفرانس گروه 20 در ارتباط با گرسنگي نيز طرحهاي جامعي ارائه گردد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.3868s, 19q