دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا ساخته شد

۱۳۸۸/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 16620
دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا ساخته شد
محمود اميدخدا، مخترع ايراني در گفت‌و‌گو فارس گفت: عضلات پلانتار فلكسور مچ پا كه عمدتاً به وسيله تاندون آشيل به استخوان پاشنه متصل مي‌شود با انقباض خود در راه رفتن، دويدن و انجام امور روزمره بسيار مؤثر است.
وي افزود: اين عضلات با انقباض و انبساط موجب بهبود جريان خون در وريدهاي عمقي اندام تحتاني كه داراي دريچه‌هاي لانه كبوتري هستند شده و از ايجاد لخته خون جلوگيري مي‌كنند.
اميدخدا تصريح كرد: ضعف اين عضلات علاوه بر ايجاد اختلال در راه رفتن، دويدن و انجام امور روزمره در افراد مستعد مي‌تواند بي‌ثباتي در مفصل، افزايش احتمال ترومبوآمبولي، آرتروز و درد به ويژه براي سالمندان را به دنبال داشته باشد.
وي گفت: اين دستگاه به منظور تحقق اهدافي مانند تقويت عضلات مچ پا، حفظ و افزايش دامنه حركتي در مفاصل مچ پا، تقويت ثبات ديناميك و استاتيك مچ پا و بهبود گردش خون اندام‌ تحتاني با تقويت پمپ عضلاني به ويژه براي افراد كم تحرك، طراحي و ساخته شده است.
اين مخترع افزود: كم كردن چربي اضافي و كمك به تناسب اندام از مهمترين قابليت‌ها و اهداف ساخت اين دستگاه تقويت‌كننده به شمار مي‌رود.تاكنون نيز نمونه‌هايي از اين دستگاه ساخته شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.8001s, 19q