سازمان‌هاي بيمه گرازپوشش داروهاي گياهي خودداري مي‌كنند

۱۳۸۸/۰۵/۱۸ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 16631
سازمان‌هاي بيمه گرازپوشش داروهاي گياهي خودداري مي‌كنند
دكتر يعقوب امن‌زاده با اشاره به تبعات ناشي از مصرف داروهاي شيميايي، اين موضوع را در ارتباط با داروهاي با منشاء گياهي بسيار ناچيز عنوان كرد و گفت: با جايگزيني داروهاي گياهي سالانه ميلياردها تومان هزينه‌هاي درماني و بيمه‌اي مرتبط با داروهاي شيميايي از سيستم درمان كشور حذف خواهد شد.

وي تقويت صنعت داروهاي گياهي در كشور را منوط به رشد مصرف اين نوع داروها و حمايت‌هاي بيمه‌اي سازمان‌هاي بيمه‌گر عنوان كرد و گفت: در شرايطي كه در كشورهاي اروپايي از جمله آلمان 50 درصد داروهاي توليدي گياهي هستند، اين رقم در ايران فقط 2 درصد است.

امن‌زاده با اشاره به حمايت‌هاي جدي وزارت بهداشت و ستاد كشوري طب سنتي و داروهاي گياهي براي گسترش اين صنعت در كشور و اعطاي تسهيلات و مجوز براي توليد داروهاي گياهي و فرآوري گياهان دارويي اين تسهيلات را خوب اما ناكافي ارزيابي كرد و اظهار داشت: به دليل ركود حاكم بر اين صنعت، سرمايه‌گذاران تمايل آن چناني براي سرمايه‌گذاري در اين بخش ندارند و از طرفي شاهد رشد مصرف داروهاي شيميايي هستيم كه هزينه‌هاي سنگيني را براي دولت در بر خواهد داشت.

وي در عين حال بر نظارت دستگاه‌هاي ذي‌صلاح بر عملكرد واحدهايي چون عطاري‌ها تأكيد كرد و افزود: كارخانه‌هاي مجهز و مدرني كه با آخرين فناوري‌ها مشغول هستند، 5 تا 6 واحد است و شركت كشت و صنت و فرآوري گياهان دارويي سها جيسا هلال احمر در اين زمينه به دليل تنوع محصولات در بهترين شرايط ممكن قرار دارد.

امن زاده، با اشاره به توليد انواع عصاره‌هاي گياهي استاندارد از توليد محصولات نهايي در آينده‌اي نزديك در اين مجتمع خبر داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.62217s, 18q