60 میلیون انگلیسی به واکسن آنفلوآنزای خوکی واکسینه می‌شوند

۱۳۸۸/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 16636
60 میلیون انگلیسی به واکسن آنفلوآنزای خوکی واکسینه می‌شوند
این برنامه دومین طرح کشوری است که پس از برنامه واکسیناسیون سال 1964 در برابر بیماری آبله اجرا خواهد شد. با وجود اینکه رسانه ها بر کاهش یافتن این اپیدمی تاکید دارند، مقامات سازمان بهداشت این کشور برنامه ریزی برای اطمینان حاصل کردن از ایمنی مردم کشور در برابر موج دوم حمله احتمالی این بیماری که احتمال می رود در ماه پاییز آغاز شود را آغاز کرده اند.

برای اجرای صحیح این برنامه سئوالات زیادی مطرح است: چه افرادی باید اول واکسینه شوند؟ ارجحیت دریافت واکسن با چه گروه اجتماعی است؟ کارمندان سازمانهای بهداشتی و بیمارستانها، کودکان زیر پنج سال، زنان باردار و یا افرادی با بیماری های مضمن؟ و مهمتر از همه تزریقها در این سطح گسترده از افراد چگونه باید انجام گیرند؟

در حال حاضر تعداد افرادی که در انگلستان در زمینه بهداشت عمومی فعالند 1.2 میلیون نفر، تعداد کودکان دبستانی 9.7 میلیون نفر که 3.8 میلیون نفر از آنها زیر پنج سال سن دارند، تعداد زنان باردار 700 هزار نفر و تعداد افراد با بیماری های مضمن بیش از میلیونها نفر است.

یکی از مقامات وزارت بهداشت این کشور در پاسخ به این سئوال که آیا نیاز به تزریق تمامی ساکنین کشور احساس می شود اعلام کرد ویژگیها و حد خطرساز این ویروس تا کنون تعیین نشده است. در حالی که سرعت گسترش بیماری به طور کلی کاهش پیدا کرده افرادی که سابقا در سلامت کامل به سر می برده اند در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. به همین دلیل پیش بینی احتمال حمله شدید و مجدد بیماری در فصل سردی که در پیش رو داریم غیر ممکن است.

از دیگر مشکلاتی که در مسیر اجرایی شدن این پروژه قرار دارد شیوه حمل و نقل واکسنها، نحوه نگهداری موثر از واکسنها و تعداد افراد حرفه ای که برای انجام واکسیناسیون مورد نیاز خواهد بود، عنوان شده اند. برنامه ریزان این طرح تا کنون تعداد نهایی تعداد پرستاران و پزشکانی را که برای اجرای برنامه واکسیناسیون مورد نیاز است، اعلام نکرده اند، در عین حال نیاز به احیا افرادی که دچار شوک آنافیلاکتیک می شوند به آن معنی خواهند بود که پرستاران و امدادگران نیازمند آموزشهای ویژه هستند.

بر اساس گزارش گاردین، از زمان آغاز اولین نشانه های شیوع ویروس H1N1 شرکتهای داروسازی بسیاری برای تولید واکسن این بیماری تلاش خود را آغاز کرده اند و تستهای آزمایشگاهی این داروها در حال انجام است. انتظار می رود نتایج این آزمایشها تا ماه سپتامبر اعلام شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.10024s, 18q