کافئين، موثر در درمان آلزايمر

۱۳۸۸/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 16658
کافئين، موثر در درمان آلزايمر
پروفسور" گري آرونداش" در تشخيص اوليه به اين نتيجه رسيد که اين افراد در طول 20 سال به اندازه کافي کافئين مصرف نکرده‌اند.

بررسي‌هاي بيشتر نشان داد که مصرف قهوه اثر محافظتي در برابر اين بيماري دارد.

در ادامه اين تحقيقات، وي با انجام تغييرات ژنتيکي بر روي 55 موش آزمايشگاهي، بيماري آلزايمر را در آنها توسعه داده و بر اساس گروه سني به دو گروه تقسيم کرد.

در ادامه، پس از اين ‌که آزمايش‌ها نشان داد که حافظه اين موش‌هاي 18-19 ماهه (70 سالگي در انسان) دچار اختلال شده‌اند، در يک دوم جيره آب روزانه آنها کافئين اضافه کرد که معادل 8 فنجان قهوه و يا 14 فنجان چاي در روز است.

در طول دو ماه اين موش‌ها بر اثر دريافت کافئين درمان شدند و توانايي آنها به اندازه موش‌هاي هم سن خود که دچار اين اختلال نبودند،‌ افزايش يافت.

همچنين بعد از چند هفته نتايج کالبدشکافي نشان داد که ميزان پروتئين بتا-آميلوئيد در مغز موش‌هايي که بوسيله کافئين درمان شده بودند، نصف ميزان آن در مغز ساير موش‌هاست. به عبارت ديگر، تراکم اين پروتئين در مغز اولين صدمات بافتي را در بيماري آلزايمر ايجاد مي‌کند.

تحقيقات نشان مي‌دهند که کافئين با کاهش ترشح آنزيم‌هايي که پروتئين بتا-آميلوئيد را توليد مي‌کنند، از حافظه محافظت مي‌کند.

همچنين برخي بر اين باورند که کافئين از طريق کاهش ميزان اين پروتئين اثرات ضد مخرب در مغز مي‌گذارد،‌ اما کافئين تنها براي موش‌هايي موثر بود که حافظه آنها دچار آسيب ديدگي شده بودند و نه براي ساير موش‌ها که سلامت کامل داشتند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.30671s, 18q