ايمني زمين‌هاي بازي اطفال را به دقت كنترل كنيد

۱۳۸۸/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 16690
ايمني زمين‌هاي بازي اطفال را به دقت كنترل كنيد
شوراي ملي ايمني آمريكا به والدين توصيه مي‌كند كه بايد پيش از اين كه به كودكان خود اجازه دهند در اين زمين‌ها بازي كنند، از رعايت اصول و نكات ايمني در آن مكانها اطمينان حاصل كنند.

در اين مقاله چندين دستورالعمل براي والدين ارائه شده كه بتوانند با در نظر داشتن آن، ايمني پارك‌ها و زمين‌هاي بازي را مورد بررسي قرار داده و مطمئن شوند.

بر اساس اين دستورالعمل، سطح زمين‌هاي بازي كودكان بايد از ماده‌اي نرم مانند شن، تراشه‌هاي چوب، مالچ (تركيب كاه و برگ)،‌ فرش‌هاي لاستيكي و يا تايرهاي خرد شده درست شده باشد. تاب‌ها بايد داراي صندلي‌هاي نرم باشند و بايد طوري طراحي شده باشند كه از ساير تجهيزات زمين بازي جدا باشند. توصيه مي‌شود از تاب‌هايي استفاده كنيد كه صندلي‌هاي آنها كامل است و كودك را كامل در برمي‌گيرد. سرسره‌ها بايد محكم با دستگيره‌هاي نرده‌اي مقاوم روي زمين ثابت شده باشند و در بالاي آنها سقفي باشد كه كودك مجبور شود براي استفاده از آن روي سرسره بنشيند. الاكنگ‌ها بايد فنردار باشند و الاكلنگ‌هايي كه با زنجير تنظيم مي‌شوند براي اين منظور مناسب نيستند.

همچنين‌ تجهيزاتي كه براي بالا رفتن درست شده‌اند بايد به خوبي ايمن بوده و محافظت شده باشند و داراي پله‌ها و دستگيره‌هاي محكم باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.68727s, 18q