تغییر ظرفیت آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی

۱۳۸۸/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 16694
تغییر ظرفیت آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی
بر اساس مصوبه شورای معین شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی 50 درصد ظرفیت پذیرش سه دوره اول رشته سیاستگذاری سلامت به کارکنان رسمی و پیمانی شاغل در وزارت بهداشت اختصاص دارد و 50 درصد دیگر مطابق ضوابط تقسیم بندی می شود.

همچنین مستخدمین رسمی و پیمانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری اسلامی ایران از طریق آیین نامه ظرفیت مازاد پذیرش دوره دکتری تخصصی رشته های علوم پایه در رشته مطالعات اعتیاد پذیرفته می شوند.

با توجه به تغییرات به عمل آمده در آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی در این دوره دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته بیوتکنولوژی کشاورزی هم می توانند در رشته زیست فناوری پزشکی شرکت کنند.

همچنین مواد امتحانی و ضرایب رشته نانوفناوری پزشکی نیز تغییراتی دارد که لازم است داوطلبان برای اطلاع از آن به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنند.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، کارشناسی ارشد رشته باکتری شناسی از مدارک مورد پذیرش در رشته پزشکی مولکولی و رشته زیست شناسی با گرایش بیوشیمی از مدارک مورد پذیرش در رشته پروتئومیکس کاربردی است.

همچنین کی قباد طاهرنژاد رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی در هفته اول شهریور ماه خبر داده بود و یادآور شده بود: ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی 89 - 88 از 4 شهریور آغاز می شود و تا 24 شهریور ادامه دارد.

آزمون کتبی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت روز 8 آبان ماه سال جاری راس ساعت 9 صبح در پنج شهر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز و در 44 رشته برگزار خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15105s, 18q