ضرورت قرار گرفتن داروي آنژي پارس در فهرست خدمات بيمه‌اي

۱۳۸۸/۰۵/۲۴ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 16709
 ضرورت قرار گرفتن داروي آنژي پارس در فهرست خدمات بيمه‌اي
دکتر رسول ديناروند در گفت‌وگو با ايرنا افزود: در حال حاضر داروي آنژي پارس براي درمان زخم پاي ديابتي در کشور توليد مي‌شود و بسياري از بيماران به دليل گران بودن اين دارو توان خريد و استفاده از آن را ندارند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر بهاي اين دارو دو ميليون و 500 هزار ريال است، افزود: بيمه بايد حدود 70 درصد قيمت اين دارو را پرداخت کند تا بيماران نيازمندي که توان مالي زيادي ندارند، بتوانند از خدمات بيمه براي دريافت اين دارو بهره‌مند شوند.

ديناروند يارانه داروي بيماران خاص را در سال گذشته دو هزار 240ميليارد ريال ذکر کرد و اظهار داشت: با افزايش يارانه دارو در سال جاري انتظار مي‌رود سازمان‌هاي بيمه همکاري متقابلي را با وزارت بهداشت براي تحت پوشش قرار دادن داروي آنژي پارس داشته باشند.

به گفته وي، آنژي پارس طي تلاش و تحقيق 10 ساله محققان کشور با عصاره گياهي براي درمان زخم پاي ديابتي توليد شده و در حال حاضر بسياري از اين بيماران نيازمند دريافت اين دارو هستند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بيماري ديابت 300 هزار سال عمر مفيد را در کشور از مردم مي‌گيرد و ششمين بيماري مهم محسوب مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، حدود چهار ميليون فرد مبتلا به ديابت در کشور زندگي مي‌کنند که حدود 50 درصد اين افراد از بيماري خود به طور کامل اطلاع ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.78812s, 18q